Akım ve voltaj konuları ile ilgili

EARTH++

Üye
Akım düşürülmeden voltaj yükseltilebilirmi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Akım gücünü karsılayacak, yükseltici trafo ile neden olmasın,

Her iki şekilde de yükseltilebilir. (Akım yükseltilerek yada yükseltilmeden)

Konvansiyonel trafolar ile bu işi yapmak mümkün değil . Trafolar ile ilgili dönüşüm oranlarını herhalde biliyorsunuzdur. Vs/Vp= Ns/Np = Ip/Is Terazinin bir kefesi doldurulurken diğer köşesi benim istediğim kadar kalksın diyorsunuz . O biraz zor malesef . ( N: sipir sayısı p: primer , s: sekonder )

Konvansiyonel trafolar ile bu işi yapmak mümkün değil . Trafolar ile ilgili dönüşüm oranlarını herhalde biliyorsunuzdur. Vs/Vp= Ns/Np = Ip/Is Terazinin bir kefesi doldurulurken diğer köşesi benim istediğim kadar kalksın diyorsunuz . O biraz zor malesef . ( N: sipir sayısı p: primer , s: sekonder )
Ben bunu çözdüm kendim devre yaptım

Konuyla tam alakali olmasada akimla ilgili bi sorum olacaktı diyelimki çalistığı anda 5 amper çeken bi alıcım var ve termostat yada herhangi bi kontrol malzemesiyle devreden çikiyor bu alıcı ariza ettiğinde yani akım çekmediği zaman beni bir sinyalle uyaracak devre elemanı varmıdir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri