Akıllı Ev Otomasyonu

WhoCares

Üye
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle beni buralara getiren hocama teşekkür eder ve sorduğu sorunun kafama takılan bir parçasını sizlere sormak istedim çünkü en ufak bir fikrim yok :)
S7-200 de girilen 4 haneli bir şifre ile eğer doğruysa kapı açılacak ve 5 sn sonra kapı kapanacak. Hocamın bana verdiği tek ip ucu "numpad'lerin çalışma mantığıyla hareket et". ama ben daha henüz plc'ye numpad nerden bağlanır, simgesi nedir (ladder üstünde), şifreyi nereye kaydeder, hiç bi fikrim yok. biraz aydınlatabilecek birileri varsa şimdiden çok teşekkürler :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
:-\ bilen yokmu hiç yaa.. yada fikri olan? :S

kolay gelsin arkadaşım ekte s7-200 ile yapılmış bir şifreleme programı var belki bir fikir verebilir kendine göre düzenlensin...

Ekli dosyalar

• PLCUYG.rar
    12 KB · Görüntüleme: 147
Moderatör tarafında düzenlendi:
selam arkadaşlar bu konuya çok ihdiyacım var

slm dediğin şeyi yapmak için panel veya runtime çalışan ve plc ile haberleşen bir arayüze ihtiyacın war.ordan adam şifreyi yazacak sen o değeri bi worde yada byte a alacaksın onu da şifre değeriyle karşılaştırıp bi çıkış çektireceksin.numpad dediği olay panellerde war plcde yok öyle bişey

benim tek odalı bir barakam onu akıllı bir eve dönüştürmek istiyorum ban yardımcı olabilecek şemalarınız varmı varsa paylaşırsanız sevinirim arkdaşlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri