Akıllı Ev Alt Yapısını Nasıl Yaparım

boat kullanılmaması tüm kabloların panoya çekilmesi benim tahminim en az 2 katı maliyet demek kabloda artı işcilik , doğal olarak kullanıcıya çok fazla maliyet çıkmakta örneğin xxx firması sistem için 7.000 euro + 800 euro kablolama ve işcilik istemekte..

bir çok projede rf kullandık bir problem yasamadık.Bir avantajıda Rf in şimdi diyelimki bir aydınlatma anahtarı çalışmıyor sorun giderilmesi nasıl yapılacak yada bir sekilde kablo değişmesi gerekti anahtardan boatsız panoya tekrar kablo çekimi kolay bir iş değil.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kıymetli meslektaşlarım akıllı ev sistemi ile ilgili araştırmalarım kuvvetli bir şekilde devam etmektedir.Piyasada çok farklı ürün çeşitleri bulunmaktadır.Bu arada firmaların üretmiş olduğu mamulleri inceliyorum ,herhangi bir firmanın reklamını yapma gibi bir düşüncemde yok ,ama kullanılacak sistemi yapan firma bu işte bence en iyisi olmalı vereferansları kuvvetli ve köklü bir firma olmalıdır.bu kadar masrafı yapıpta sistemi düzgün bir şekilde çalıştıramassak epeyce sıkıntı yaşayacagız demektir.benim gördügüm kadarıyla kablolu sistem en uygun sistem.Daha önce alt yapıyla ilgili bilgi verdim , böyle bir sistemde alt yapının mutlaka degişmesi gerekiyor. saglıklı bir çalışma için bu şart.zayıf akım ve akıllı ev sistemi içinde kablolama mutlaka gerekiyor. tabiki böyle bir sistem pahalı bir sistem ,bunu villalardan daha çok normal mekanlarda kullanılabilirliği arttırmak gerekiyor. bunun içinde üretici firmalara büyük sorumluluk düşüyor.daha basit ucuz sistemlerde var burada müşterinin neyi nerede ve nasıl istediği önemli ,müşteriye sunum şeklinide unutmamak gerekiyor.

merhabalar tek butonla 3 kontaktör kullanarak lamba devresi açma kapama şeması bilen varmı

merhaba arkadaşlar benimde sizlere bir sorum var uzaktan kumandalı bir kapı ziline ve zille beraber aynı kutuda uyarı ışıgınada ihtiyacım vac( cin malı olmayacak) ayrıca kumandaya basılınca bankalardaki gibi (punk) sesi cıkaracak veya msn deki oturum sesi gibi birkere ses cıkaracak fakat uyarı ışıgı yanmaya devam edecek taki reset atılana kadar bunların hazırları var fakat uyarı ışgı yanmaya devam etmiyor vede cin malı kullanışlı degil neyapabilirim yardımcı olun lütfen

arkadaşlar budurum cok önem li beni kurtarın lütfen ayrıza bütün işlemler kablosuz olmalı yani varmı böyle orjinal bir cihaz

her kez akıllı ev otomasyonu istiyor ancak maliyetler çıkartılınca %99 var geçiliyor

arkadaslar su anda Marmitek firmasının antalya bölge bayiliğini yapmaktayız dilerseniz bu konuda yardımcı olabiliriz unutmayınızki x10 sistemler kablolu sistemlere göre hem fiyat olarak uygundur hemde kurulum yönünden daha basit ve kalitelidir akıllı bina adresinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz

buat kullanılmaz diye bir şey yok .buat kullanabilirsin bütün prizlere ulaşmayada gerek yok sadece kumanda etmek istediğimiz cihazların linyesini özel çekersiniz olur biter.tesisatımızı yaparken 1 boru fazla koymak bus kablosunu taşımak için uygundur.desantları ve linyeleri kat tablosuna topluyoruz.resimdeki kat tablosu 3 katlı bir villanın giriş katındaki kat tablosudur.bodrum katında büyükçe bir saç panomuz vardır

akıllı vler için elektronik çözümler üretiyoruz

Urunleriniz hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Sertifikasyon bilgileri, destekledigi birimler, programlanabilirlik, node sayisi...
- EIB(INSTABUS)?
- LonWorks?
- CANBus?
- HES?
- PLC/X-10?
- RF?
- ...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar