Akıllı Ev Alt Yapısını Nasıl Yaparım

Knx proje yaz birseyler cikar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar meraba.
Ben fırat Üniversitesinde elektrik ve elektronik mühendisliği son sınıftayım. Akıllı ev tasarımı bitirme ödevi aldım ama ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

/https://home-assistant.io/
esp8266 wifi işlemci ile mqtt konusunu araştır. Ucuz yollu bir Raspberry Pi al, wifi olsun. Home Assistant kur. Wifi ağında mqtt iletişi ile sistemleri kontrol et. Ucu açık, aklına gelebilecek çoğu ev kontrolünü esp ile kolayca yaptırırsın. Home assistant ın wifi üzerinden yayınladığı siteyi bir cep telefonundan aç, arayüzden kontrol et. Arayüzü kendine göre özelleştir sunumunu yap hocaya. Ayarları, mail at, malzemeleri hocaya kaptırma. Ne bileyim arkadaştan ödünç aldım de, geri götürüp dükkandan parasını alıcam de.

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri