ABB marka inverter manual, sorunlar ve uygulamalar

Merhaba arkadaşlar ;
Ben cimon plc ile acs550 sürücüyü modbustan haberleştirdim.Bütün bilgileri alıyorum frekans falan yazıyorum fakat start olayını bir türlü çözemedim.Bu konuda yardımcı olacak veya daha önce yapmış arkadaşlar varmı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar ;
Ben cimon plc ile acs550 sürücüyü modbustan haberleştirdim.Bütün bilgileri alıyorum frekans falan yazıyorum fakat start olayını bir türlü çözemedim.Bu konuda yardımcı olacak veya daha önce yapmış arkadaşlar varmı
Star ve stop komutlarını hexadecimal olarak gönder :)
Saygılarımla.

Merhaba arkadaşlar;

Elimde acs550 tipi driverlar var ve ve ben driverin parametrelerini bilgisayarıma yedeklemek istiyorum DriveWindowLight programını kurdum ama bağlanamıyorum. rj45 RS232 kablosunu test ettim. Arada usb dönüştürücü var onun driverinıda yükledim cihazın seri haberleşme hızlarını 9600,8n1 yaptım ama yine de haberleşmiyor. DriveWindowLight programının içerisinden communication settings kısmında modbus adres aralığını 0-255 yaptım. Bunun için driver'ın içerisinden bir parametreyi değiştirmek gerekiyor mu?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

RJ45 1--2 PC RJ45 3--3 PC RJ45 2+6--5 PC

merhaba 75kw iki motoru acs800 ile master follower olarak çalıştırmak istiyoruz. motorlar redüktörlere redüktörlerinde şaftları bir birine bağlı. iki motor bir birini yavaşlama olmaksızın bir birini takip edecek. bu durumda iki cihazın baştan sona parametre ayarları ne olmalı.
daha öncesi 4-5 tane micromaster440 ile 7.5kw lık panolar kurmuş ayarlamıştım ama ilk kez abb ile çalışacağım. internetten konuyla alakalı araştırma yaptım. ama yazılım , user manuel ve ingilizce olarak master / follower hakkında abb nin dökümanlarını buldum. fakat bilen bir kişinin tariflerine ihtiyacım var.

motor gücü 2 adet 75 Kw
acs 800 2 adet
1 adet potansiyo metre
ve fiber optik bağlantı kartlarım ve kablom var. master için yapmam gereken ayarlar ve follover için yapmama gereken ayarlar nelerdir. yardımlarınızı bekliyorum selamlar :)

Merhaba arkadaşlar ;

Merhaba çalıştırmak için 40001 modbus registerine Bit 0, Bit 1, Bit2, Bit3, Bit5, Bit6 High yap Fault reset yapacaksan da Bit7 yi High yap

Arkadaşlar merhaba,
Elimde abb marka bir adet servo motor ve sürücüsü var yalnız bu cihazlara ilişkin manuel yada teknık dokuman bulamıyorum.
Etiketlerinde sürücü için Type:BR55D3DR053XXP , Motor içinse Type:86403000U002WGLE yazıyor , yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,
yardımcı olabilecek uyelere seslenmek ıstıyorum (KK guruları nerdesiniz) :)

BassChaoS hocam ben aradığımı halen bulmuş değilim. Abb nin kendi fabrika sı bile öncelikli olarak aldığınız firmadan yardım alın diyor. tamam bukadarını bende biliyorum. ama kendini yetiştirmeye çalışan yada bazı sebeplerden dolayı kısıtlı bilgiyle yetinmek zorunda kalanlar için yapacak bişey yok çözümü kendin bulacan. bu sitede çok iyi niyetli arkadaşlar var ama sanırım onlarında gönülleri kırılmış artık ilgilenmiyorlar gibi geliyor. bir acs800 ün 255 sayfalık dökümanını yazdırıp okudum. sonunda cihazı düşündüğüm gibi çalıştırdım. ama halen kafamda sorularım var. bunlarıda çözersem eğer burda master follower çalışmayı en ince ayrıntısına kadar anlatacam. selamlar.

Arkadaşlar, ACS550 sürücüyü fabrika ayarlarına döndürmeyi nasıl yapıyoruz. Hiçbir yerde bulamadım, ilgilenenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Yanlizkurt merakla bekliyorum calismani birde bu abb 550 ye iki adet 37 kw motor bağlamak istiyorum ikisi birden çalışacak acaba bir sorun olurmu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri