Aşırı kapasitif

cankara

Üye
arkadaşlar merhabalar...

aktif 3070,872
reaktif 1424,557
kapasitif 2982,565 kapasitif uçmuş durumda..
geçen ay değerleri bunlar faturada ceza bedeli gelmemiş araştırdık her sene 1 ceza otomatik iptal ediliyormuş.fakat normal fatura bedeli gelince cezadan haberimiz olmadı.bu ay fatura okunmasına 10 gün kaldı son değerler daha sıkıntılı
aktif 5545,137
reaktif 1465,366
kapasitif 7169,116 kapasitif daha da uçmuş.
sisteme yeni klımalar eklenmiş ve rakamlar bu degerlere ulaşmış.bu ayki faturayı iptal ettiremiyoruz.%168 gibi kapasitif yuksek aynı şekilde reaktif te %2 lerde .kompanzasyonun şalterini indirdik reaktif hızlı yukseliyor %15 lere gelınce aktif edicez.bu arada kondansatör ilaveleri ile pano normal çalışır hale geldi.
bu durumda faturaya ne ceza yansır? bu kadar yuksek deger için acil olarak ne yapılabilir?

tesekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kapasitif reaktifi bastırılması için şönt reaktör takılması gerekir sisteme sadece buda yetmez reaktör süren bir röle ve enduktif yük sürücü ile gerekli ayarlar yapılmalı sisteme gerekli olan şönt reaktör gücü tespit edilmelidir.

Yılda 1 defa ceza muafiyeti kalkalı çok oldu.
Cezanın farkına varılmamıştır:rolleyes:Klimalar,
kapasitifi etkilemez ! başka sorun olmalı.

Yılda 1 defa ceza muafiyeti kalkalı çok oldu.
Cezanın farkına varılmamıştır:rolleyes:Klimalar,
kapasitifi etkilemez ! başka sorun olmalı.
ceza muafiyeti devam ediyor.bu gün görüştüm yılda 1 kez

Klimalar endüktif yüktür kapasitif yükler ups,kondansatör ve led aydınlatmalardır kompanzasyonun konrol edilerek revizyonu yapılmalıdır ve de xlepe kablolar kapasitifi arttırır
sadece buda yetmez reaktör süren bir röle ve enduktif yük sürücü ile gerekli
SVC özellikli reaktif güç kontrol röleleri ve SVC sürücüleri gereklidir kapasitif ceza lı olan işletmelerde

Son düzenleme:
Hangi mevzuata göre olduğunu biliyorsanız
yazarmısınız ? Bizde öğrensek memnun oluruz.
sami bey

mevzuatı ve detayları bilmiyorum.bugün gittiğimde bu şekilde bilgilendirildim.hatta gecen ay da cezadasınız fakat yansıtılmamış otomatik olarak sistem (senede 1 ceza silme hakkından dolayı)gecen ay ki cezanızı faturaya yansıtmamış dendi.

sami bey

mevzuatı ve detayları bilmiyorum.bugün gittiğimde bu şekilde bilgilendirildim.hatta gecen ay da cezadasınız fakat yansıtılmamış otomatik olarak sistem (senede 1 ceza silme hakkından dolayı)gecen ay ki cezanızı faturaya yansıtmamış dendi.

Mevzuatı buldum.Yukarda belirttim.İlginize
teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20161229-10.pdf
    93.1 KB · Görüntüleme: 17
  • REAKTİF CEZA.docx
    1.1 MB · Görüntüleme: 10
Asıl sormak istediğimle ilgili olarak birşeyler söyleyebilirmisiniz? şu anki cezai duruma göre faturaya yansıması nasıl olur.
kapasitif fark * ceza birim fiyatı mıdır ?
Mevzuatı buldum.Yukarda belirttim.İlginize
teşekkür ederim.
ben teşekkür ederim

faturaya yansıması nasıl olur fiyat olarak bilginiz varmı ?

EPDK,1.7 den itibaren fiyatları güncelledi !
Oradan bakabilirsiniz.Ekte.

Ekli dosyalar

• 20161229-10.pdf
    93.1 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.