8 kameralı CCTV güvenlik sistemi kurulumu

jicksss

Üye
Arkadaşlar 2 ayrı mekana 4er tane güvenlik kamerası takıcaz görüntüleri izleyecek ve kaydedecek olan pc 4 kameraya 50 mt diğer 4 kameraya 200 mt uzaklıkta.. Mesafe uzak olduğu için 4 adet 200 mt kablo çekmek yerine 4 adet kamerayı bir noktada birleştirip tek kablo ile taşımak istiyoruz... Diğer 4 kamera içinde aynı şey olucak... Ben bu kameraları nasıl birleştirip tek kablo ile taşıyabilirim? switcher veya multiplexer düşündüm ama bunları dvr kartına takabilirmiyim? eğer takılıyorsa bir adet dvr kartına kaç adet switcher veya multiplexer takılabilir__??_ Yardımcı olursanız çok sevinirim...

arkadaşlar yardımcı olabilecek biri yokmu aranızda..

arkadaşım uzak kameralar için cat5 kablo ve baloon sistemi kullanabilirsin. tek kablo üzerinde dört kameraya kadar görüntüyü cat5 kablo üzerinden taşıyabilirsin. ayrıca resmin tumbnailini koymuşsun buraya, hiçbirşey anlaşılmıyor. krokiyi tam olarak verirsen yardımcı olurum sana.

arkadaşlar 2 ayrı mekana 4er tane güvenlik kamerası takıcaz görüntüleri izleyecek ve kaydedecek olan pc 4 kameraya 50 mt diğer 4 kameraya 200 mt uzaklıkta.. Mesafe uzak olduğu için 4 adet 200 mt kablo çekmek yerine 4 adet kamerayı bir noktada birleştirip tek kablo ile taşımak istiyoruz... Diğer 4 kamera içinde aynı şey olucak... Ben bu kameraları nasıl birleştirip tek kablo ile taşıyabilirim? Switcher veya multiplexer düşündüm ama bunları dvr kartına takabilirmiyim? Eğer takılıyorsa bir adet dvr kartına kaç adet switcher veya multiplexer takılabilir__??_ yardımcı olursanız çok sevinirim...

bu işler için kablosuz sistemler. Uzak mesafeler için artık kablosuz sistemler kullanılıyor.ben aırtıes,in bayiliğini yapıyorum bu konuda on numara ürünleri var.tavsiye ederim.

bu işler için kablosuz sistemler. Uzak mesafeler için artık kablosuz sistemler kullanılıyor.ben aırtıes,in bayiliğini yapıyorum bu konuda on numara ürünleri var.tavsiye ederim.
kablosuz sistem burda çok pahalıya gelir, yapacakları tek şey 200 metre cat5 kablo çekmek ve uçlarına baloon bağlamak.

bunların yerine ip kamera koyum 4 kamerayı bir siwiçde birleştirip tek kablo ile istediğinden daha uzun mesafeye de taşıyabilirsin burada kayıt cihazı yerine pc kullanırsan maliyeti de azaltırsın

kardeşim mesafe 200m diyor cat6 stp kablosu bile max 100 metrede zayıflıyor
kardeşim bu sorunu şu şekilde halledebilirsin
fiberoptik görüntü iletici ve alıcı çihazlar var 800 metreye kadar veri/görüntü taşıyabiliyor

bildiğimiz 2+1 cctv kablolar ile 200 metreye görüntü alınır. kayıp ta olmaz, enerji kablolarının 0.5'lik olması tabiki gerilim düşümünün az olması için gereklidir. kaldı ki 0.22 ile bile 200 metreye görüntü aktarılır. görüntü kaybı da olmaz. Adaptör biraz yüksek güçlü seçilmesi yeterli olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri