72 volt 20 amper akü şarj desteği

shamlockaa

Üye
6 adet 12 volt 20 amper elektrikli bisiklet aküm var. 1 adet de elimde 72 volt 20 amper elektrikli bisiklet şarj aletim var. 6 adet aküyü paralel bağlayarak (bir akünün + SI diğerinin _ sine olacak şekilde) şarj aleti ile şarj etmeye çalışıyorum ama şarj aleti şarj etmiyor fan çalışmıyor şarj aletinin çalışmadığını ordan anlıyorum. Elektrikli bisikletten takılı ve çalışan başka 6 adet aküyü bu şarj aleti şarj ediyor. Nerede hata yapıyorum yardımcı olacak ark kara tesekkurler.

Bağlantı şeklim

Ekli dosyalar

• Notepad_202005101330_36996.jpg
    Notepad_202005101330_36996.jpg
    73.6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aküleri tek tek ölçüp herhangi bir volt okuyor musunuz? Arada bir tanesi tamamen ölmüş olmasın?

akülerinizin biri ölü yada kablo bağlantısında hata yapıyor olabilirsiniz.

Akü şarj aletinden kaç kablo çıkıyor? 2 mi 3 mü? Akü şarj aletinin etiketini eklermisiniz?

Serkan bey şarj kablosundan 2 kablo cıkısı var. Akü bağlantılarına doğru çünkü 72 voltu aometre ile ölçüyorum. Şarj aleti in put 220 v output 72 v 20 amper etiket bilgisi fotoğrafını çekip atıcam bağlantının ve şarj aletinin
Aküleri tek tek ölçüp herhangi bir volt okuyor musunuz? Arada bir tanesi tamamen ölmüş olmasın?
Her bir aküde en az 12.36 v okuyorum

Şarj aleti elektrikli motorsiklet şarj ediyor denedim ama benim Aküleri şarj etmiyor işte acaba araya Bi devre Bi şey mi lazım oraya takıldım

Fan sesi ile sarj olup olmadigini anlamak yerine sarj akimi sarj gerilimini olcerek twk tek aku gerilimlerini olcup yazarak somut bilgilerle ilerlesek daha bilimsel olmazmi?

Bir iki resimde hic fena olmaz.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri