7,5 kw dalgıç motoru yarı yükte çalıştırma

Kuyu kazılmıs, hesap kıtap yapılmıs ve su fazla gelıyor,
secenk 1: Yenıden küçük debi/basınclı pompa secmek,
2.Cıkıs vanasını kısmak
3. ?????

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
demek ki karşı dirençler 50 m değilmiş, yani yaptığınız hesap ile pompanın tesisatta gördüğü karşı direnç birbiri ile örtüşmedi ve pompa karşısında sadece 20 m'lik direnç görüyor. Bu noktada çalışırken de fazla akım çekiyor
Daha düşük direnç görürken niye daha fazla akım çeksin . Bu ibare de bir yanlışlık var gibi sanki .

Daha düşük direnç görürken niye daha fazla akım çeksin . Bu ibare de bir yanlışlık var gibi sanki .
Kendi verdiğiniz linki sorguluyorsunuz... :)
Yinede açıklayayım. 50 m. direnç görmüyor olmasına karşılık. 20 m. lik direnç gördüğünü... Bununda fazla akım çekmeye sebep olacağını söylüyor... Yani kötünün iyisi durumu söz konusu.....
Sizde kendimi gördüm. İnatçı adamı severim.
Ama ortaya bir analiz koymak yerine bir yerlerden alıntı yapıp, "sanki, sanırım, gibi" tarzı yorumlarla bir konudaki fikirlere taraf yada karşıt olmak bir teknik adama yakışmaz diye düşünüyorum...
Selametle...

Kendi verdiğiniz linki sorguluyorsunuz... :)
Yinede açıklayayım. 50 m. direnç görmüyor olmasına karşılık. 20 m. lik direnç gördüğünü... Bununda fazla akım çekmeye sebep olacağını söylüyor... Yani kötünün iyisi durumu söz konusu.....
Sizde kendimi gördüm. İnatçı adamı severim.
Ama ortaya bir analiz koymak yerine bir yerlerden alıntı yapıp, "sanki, sanırım, gibi" tarzı yorumlarla bir konudaki fikirlere taraf yada karşıt olmak bir teknik adama yakışmaz diye düşünüyorum...
Selametle...
Sonradan okuyunca bir yanlışlık farkettim konuda. Inatlasmak gibi de bir kastım yok . Bu dokümanı çok önce okumuştum. Paylaşmak istedim. Makinaya dair konularda otorite ya da uzman değilim. Bu noktada sadece o belgeye atıfta bulunarak konuştum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri