6 yada 7 servo yu aynı anda kontrol

abi çok teşekkür ederim bir şey daha sorucam kontrol paneli kullanırsak bu motorları CNC deki gibi G kodları ile mi yönetiyoruz ?
G kodu kullanabilirsiniz.

abi alttaki yazını sonra gördüm hangi şehirde yaşıyorsunuz olmazsa son aşamaya geldiğimizde senden yardım alalım.
Istanbul

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar merhaba yeni başlayacağım bir ar-ge için biraz bilgiye ihtiyacım var. benim bir makinede aynı anda 7 servo motoru lineer sistemde belirli ölçülerde hareket ettirmek istiyoruz. bunun için mach programı kullanabilirmiyiz. eğer kullanamazsak yerine kullanacağım başka program varmıdır. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

siemensin simotion kontrol ünitesi var pozisyonlaması kolay.çok esnek bi sistem.
istersen yardımcı olabilirim buraya yazarsan

Moderatör tarafında düzenlendi:
skr marka sürücü ile 7 adet motoru kendi aralarında haberleşerek kullanabilrisin

sürücülerde
Hız kontrol modu
Pozisyon kontrol modu
Tork kontrol modu

mevcuttur bilgi için irtibata geçebilirsiniz

Anasayfa

Rockbaba bence motion control kullanmanı tasiye ederim, kontrol paneli ilede çok rahat istediğin değişkenleri değiştirebilirsin, ilgi duyarsan yardımcı olabilirim.

Siemensin (Simotion d4x5) simotion hareket kontrol ünitelerini kullanabilirsin...Benim tavsiyem simotion d435'i kullanman...Simotion Scout programı ile programlıyorsun...

Robosan firmasinin cin mali guzel bir 6 aks kontrol karti var bol ad io bulunuyor. Biz kullaniyoruz memnunuz. Vb en c sharp a programlayabilirsiniz ama eger bilgisayar istemiyorsaniz trajexia tarzi harici bir cozum de olabilir.

HUST CNC kontrol cihazları ile de işlem yapabilirsiniz. Tabii uygulama detaylarının daha net olması lazım.

Yeni H9CL-M serileri ile 9 eksene kadar hareket kontrolü sağlanabiliyor.
Universal G-kodları ile motion hareketleri programlanabiliyor.
I/O kontrolleri için içerisinde dahili PLC'si mevcut.
H9CL-M

İyi çalışmalar dilerim.

bosch rexroth mld-m sistemi ile çok rahat çözersin. 1 eksen master 8 eksen slave olarak programlanabilir. tam senkronizasyon, dairesel ve lineer interpolasyon imkanın var. ayrıca bir çok uygulama için hazır fonksiyon blokları ile program yükünden kurtulursun. istanbulda isen Servo Kontrol firması ile temasa geçebilirsin.

incon CX-11 8 eksen'e kadar kapalı çevrim
128 I/O dijital genişleme imkanı
10 Mbyte dahili hafiza
FEED FOWARD özelliği.
AYNI ANDA 2 adet FARKLI G code programı koşturabilirsin ve birbirinden bağımsız. (Transfer tezgahları için önerilir.)
Tümüyle yerli üretim.

************ CNC KONTROL UNITESİ OTOMASYON CNC ROUTER

Moderatör tarafında düzenlendi:
noldu arkadaş yapabildin mi robotu merak ettim, konu biraz eski gerçi ama

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular