5 volt ışık sensörü

mahircan1

Üye
Merhabalar 5 v röleyi çalıştırmak için, 5v ışık sensörü aldım. Devre bağlantılarını yaptım ve enerjisini verdim çalışmaya başladı. Röle bobininin bir ucunu dijital çıkışa diğer ucunu gnd ye irtibatladım fakat röle çalışmadı. Röleyi nasıl calistiracagim konusunda lütfen destek verebilirmisiniz.
3-3-to-5v-input-lm393-light-sensor-module-for-arduino-raspberry-pi-1.jpg

İlk önce söyle basit bir devre ile deneyiniz, başaramazsanız opto kullanabilirsiniz, kolaylıklar . 3.3k beyz direnci 1k olabilir. BC237 nin E ucuna hem sensörün GND ucu + Röleyi besleyen ikinci bir 5V kaynagin eksi ucu birlikte bağlanmalıdır.
1666181666913.png

Bende robotistan dan ldr sensörlü aldım harici 5 volt verince röle çalışıyor, ldr devresi ışığa duyarlı çalışıyor ama çıkışları roleye bağladigimda kontaklar aç kapa yapmıyor ve ldr kartında ki sensör ışığı sönüyor

Bende robotistan dan ldr sensörlü aldım harici 5 volt verince röle çalışıyor, ldr devresi ışığa duyarlı çalışıyor ama çıkışları roleye bağladigimda kontaklar aç kapa yapmıyor ve ldr kartında ki sensör ışığı sönüyor
Röle kartı mı kullandınız.

Bende robotistan dan ldr sensörlü aldım harici 5 volt verince röle çalışıyor, ldr devresi ışığa duyarlı çalışıyor ama çıkışları roleye bağladigimda kontaklar aç kapa yapmıyor ve ldr kartında ki sensör ışığı sonuyir
1667544789068..jpg

Ldr yi transistör ile röleye bağlamalısınız. Bu modul arduino ya uygun olanı. Bir de üzerinde röle olan var dc12v.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri