5.saniye dur 5. saniye çalış otomatik kumanda devresi

1. ben kimseyle dalga geçmedim
2. ben bu konuyu açtığımda ilk cvp yazan bunun mümkün olmadığı söylüyor ama usta değilmiş
3. bu konunun 5. sayfasında devre resmi benim istediğim gibi değil arkadaşın verdiği devre KAPAK OLMADI sebebi ise verdiği devrede starta basıldığında motor hemen çalışmıyor verilen saniye dolunca başladı KAPAK BUDUR

DEVRE EKTS KULLANILARAK YAPILMIŞTIR
canım kardeşim kapak olmadı demşsin ama bal gibi kapak olmuş devreni inceledim ektsede çalışıyor güzel ama sen bir kontaktör bir röle ve birde zaman rölesi demişsin ama kendin öyle bir hata yapmışsınki farkında değilsin bir zaman rölesi kullanıp devrede zaman rölesinin 3 tane ayrı ayrı kapalı kontağını kullanmışsın eğer devreyi pratiğe geçirmek istersen bu şekilde geçirmem mümkün değil çünkü farklı kablolamada 3 tane zaman rölesinin ayrı ayrı kullnamak zorundasın senin devrene göre pisayasada en fazla iki kontaklı zaman rölesi bulabilirsin zaman rölesinin kontakları yetmediği zaman araya bir röle atarsın istediğin kadar kontak sayısı elde edebilirsin ama sen soruda ne demiştin 1 röle 1 kontaktör ve 1 zaman rölesi demişsin ya devreni buna göre yap yada bilmeden bilmişlik taslama derim daha yiyeceğin çok fırın ekmek var senin kolay gelsin

Karşılıklı tartışma niteliğindeki mesajlar silinmiştir.

Birbirimize karşı lütfen daha saygılı olalım.

Konu tartışma şeklinde devam ederse kapatılacaktır.

Saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri