5 eksen Router için fikirler.

Cizim super ama cikacak sonuc bence cok kotudur... titremekten is yapamaz... bes eksenim var demek istiyosan super bedava proje derim

bu uymuyomu diyecektim fiyata sonra baktım

Ekli dosyalar

• mr500.jpg
    mr500.jpg
    181.4 KB · Görüntüleme: 31
Nooldu agam , bu kadar zamandır bitirmiş olmalıydın.
Haftada bir cnc yapıyorsun izlediğim kadarı ile , koyacak yer kalmadı fabrikada.
5 eksen yetmediyse 11 eksen verelim abüü..
Demek ki sağlam bir şase ve işe uygun ufak spindle işin püf noktaları..

Nooldu agam , bu kadar zamandır bitirmiş olmalıydın.
Haftada bir cnc yapıyorsun izlediğim kadarı ile , koyacak yer kalmadı fabrikada.
5 eksen yetmediyse 11 eksen verelim abüü..
Demek ki sağlam bir şase ve işe uygun ufak spindle işin püf noktaları..

Rivayettir inanma!... :D
Benim projeler pek kolay bitmiyor. Tembelim ben tembel... :D

@ramerturk
Acaba diyorum şöyle bir fikir iş görür mü! Bir makine gövdesi yapılsa ama Z ekseni takılabilir/çıkarılabilir olsa. 2 tane de komple Z ekseni olsa. Bir tanesi sıradan 3 eksen için (bildiğin spindle olacak). Diğeri de 5 eksen için. Hangisine ihtiyacın varsa onun kafasını takarsın. Diyeceksin "ne gerek var, 5 eksen de aynı zamanda 3 eksenin işini görüyor.". Haklısın ama 5 eksen kafasında fazla mekanik olduğu için dikey eksende biraz esneme yapar gibi geliyor bana.

@ramerturk
Acaba diyorum şöyle bir fikir iş görür mü! Bir makine gövdesi yapılsa ama Z ekseni takılabilir/çıkarılabilir olsa. 2 tane de komple Z ekseni olsa. Bir tanesi sıradan 3 eksen için (bildiğin spindle olacak). Diğeri de 5 eksen için. Hangisine ihtiyacın varsa onun kafasını takarsın. Diyeceksin "ne gerek var, 5 eksen de aynı zamanda 3 eksenin işini görüyor.". Haklısın ama 5 eksen kafasında fazla mekanik olduğu için dikey eksende biraz esneme yapar gibi geliyor bana.

Ahşap yada MDF keseceğiz o yüzden esneme o kadar önemli değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri