Ahşap işlemek için nasıl bir cnc router almalıyım

Zaragoza

Üye
Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum, herkese iyi forumlar dilerim.

Hobi için kurmaya çalıştığım ahşap atölyem için bir cnc router'a ihtiyacım var. Youtube'den cnc router yapım videolarını izledim, bu forumda da çok kıymetli bilgiler var bunlarda da istifade ettim. Ben yaklaşık masif tahtalara 1-2 cm derinliğinde rölyefler oymak için 50x75 cm işleme alanlı bir cnc routera ihtiyaç duyuyorum. Youtube da izlediğim cnc yapım videoları çok basit 4-5 mm kesme işleri yapıyordu. Acaba benim istediğim niteliklerde bir routerda yapmak mümkün mü? Yoksa hiç uğraşmayıp satın almak daha mı mantıklı

güzel insan, sorunun cevabı hem evet hem hayır. kendin yaparsan çok iyi araştırman lazım. harcadığın zamanı, parayı hesap edersen hazırını almak belki daha iyi (teknik destek ve eğitimini almakta mümkün) burada mantık senin cebine ve zamanına kalıyor.

güzel insan, sorunun cevabı hem evet hem hayır. kendin yaparsan çok iyi araştırman lazım. harcadığın zamanı, parayı hesap edersen hazırını almak belki daha iyi (teknik destek ve eğitimini almakta mümkün) burada mantık senin cebine ve zamanına kalıyor.
Üstat teşekkür ederim cevabınız için. Ben biraz daha araştırayım, gözüme kestirirsem yapmaya girişirim. O zaman siz değerli büyüklerime de danışırım, yok yapamayacağımı düşünürsem satın alırım

Üstat teşekkür ederim cevabınız için. Ben biraz daha araştırayım, gözüme kestirirsem yapmaya girişirim. O zaman siz değerli büyüklerime de danışırım, yok yapamayacağımı düşünürsem satın alırım
güzel insan, bir arkadaşım (oldukça yetenekli bu konularda) oturdu sanırım iki ay kadar araştırdı ve hazırının ikinci elini aldı. çok ufak tefek değişikliklerle kullanıyor. şimdi profesyonel olarak üretim yapıp satıyor. neden kendin yapmadın diye sormuştum. hem daha pahalıya çıkıyor hem de zaman kaybediyorsun demişti. hazır kullanılan ikinci eli alıp kendine göre istediği değişiklikleri yaptı. ahşap, mdf, plexiglass, alüminyum ve pirinç işliyor. ağırlık bu ara ahşap üzerine çalışıyor ve nerdeyse yetiştiremiyor. yani on kere düşün bir kere yap, para kolay kazanılmıyor. ama çok kolay harcanıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri