5+1 Ses sistemi Pht 55

Bu tip cihazlarda ses kontrolu potansiyometre ile degilde buton ve digital ses kontrol entegreleri ile yapiliyor.

Baslatma kismini anlamadim ama ses acma kapqmq yapamiyor iseniz cihazin icini acip entegreleri resimler iseniz pt ile baslayan ses kontrol entegresini bulabilir isterseniz son seste calissin ben sesi ses kaynagindan ayarlarim derseniz nasil by pass edilecegini size adim adim anlatir beraberce cozume kavustururuz.

Yok orjinali gibi olsun derseniz ses kontrol entegresi degismesi gerekecektir.

Kolay gelsin.
Giriş seçen entegre pt ile başlayanmı yardimci olurmusunuz

Giriş seçen entegre pt ile başlayanmı yardimci olurmusunuz

Evet giris swcen entegre pt ile baslayan. Ama pt ile iki tane entegre olmali.

Biri dijital ses seviye kontrol entegresi. Bu entegre sesi acip kapamaya yarar.

Ikincisi giris secici entegre buna sellector entegre deniyor.

Bu iki entegreyi yazilari omunakli şekilde resimleyebilirmisiniz ? Datasheetlerine bakayim.

Resimleyemezseniz uzeeinde yazanlari ayri ayri belirtirmisiniz?

Evet giris swcen entegre pt ile baslayan. Ama pt ile iki tane entegre olmali.

Biri dijital ses seviye kontrol entegresi. Bu entegre sesi acip kapamaya yarar.

Ikincisi giris secici entegre buna sellector entegre deniyor.

Bu iki entegreyi yazilari omunakli şekilde resimleyebilirmisiniz ? Datasheetlerine bakayim.

Resimleyemezseniz uzeeinde yazanlari ayri ayri belirtirmisiniz?
3 tane.entegre var 1.si PT2258 2.ve 3.su CD4053BE
ALLAH RAZİ OLSUN İLGİLENDİGİN İCİN

https://www.kontrolkalemi.com/forum...minin-sesini-otomatik-olarak-ayarlama.109491/
Pt2258 entegreyi anlatildigi gibi kisadevre et.
Ne zaman eline havya alip yapmaya baslayacaksin?
Cihazdaki sknti tam olarak sudur suba led bagladigm icn regulatoru bozuldu deistirmrm lazmdi bilmedm icin F4558 entegreyi deistim deistikten sonra öndeki ses kısma ses açma 5+1 2+1 sub + sub - power hicbiri calismiyo yani isiklari yanmadı kondansatorlerinin hepsini deistim sorun entegrede buyuk ihtimal 3 tane entegre var yazdigm gibi avometreyle olçtugumde hepsinde deger gosterdigi icin pek anlamadm yardmci olun

Cihazdaki sknti tam olarak sudur suba led bagladigm icn regulatoru bozuldu deistirmrm lazmdi bilmedm icin F4558 entegreyi deistim deistikten sonra öndeki ses kısma ses açma 5+1 2+1 sub + sub - power hicbiri calismiyo yani isiklari yanmadı kondansatorlerinin hepsini deistim sorun entegrede buyuk ihtimal 3 tane entegre var yazdigm gibi avometreyle olçtugumde hepsinde deger gosterdigi icin pek anlamadm yardmci olun

Simdi olay değişiyor.

Sub bas hoparlorune paralel led bagladiysaniz bunu arada bir devre filan olmadan bagladiysaniz sub bas hoparlorunun anfi entegresine zarar vermis olabilir.

Cihaza enerji verip cikis entegrelerinden isinan varmi bakarmisiniz?

Cikis entegresi kisa devre oldu ise asiri akim cekip besleme voltajini cokertiyor olabilir yada giris diyotlarina zarar vermis olabilir.

Giriste 4700 uf 25V 2 tane kondansatör 4 tanede 1N5405 diyo var ölçtum sağlam ve cikis entegresi dediginiz SR SL FR FL CEN SUB+ VE SUB- OLMAK UZERE 7 TANE regulator var bu regulatorlerin 5i D2030A sub + ve sub - ye TDA2030A Baglanmis sub - regulatoru bozuldu ledi bagladigimda sub calismiyordu degistirdm regulatoru sub ses veriyor çalistirdigimda gurltu ckariyo
Giriste 4700 uf 25V 2 tane kondansatör 4 tanede 1N5405 diyo var ölçtum sağlam ve cikis entegresi dediginiz SR SL FR FL CEN SUB+ VE SUB- OLMAK UZERE 7 TANE regulator var bu regulatorlerin 5i D2030A sub + ve sub - ye TDA2030A Baglanmis sub - regulatoru bozuldu ledi bagladigimda sub calismiyordu degistirdm regulatoru sub ses veriyor çalistirdigimda gurltu ckariyo
D2030A regulatorleri avimetreyle olctum enerji olmadan sknti gozukmuyo gibi ?

Son düzenleme:
Regulator dedikleriniz ses frekans anfi entegresi. TDA2030

Degistirdiginiz halde gurultu cikartmasi normal degil. Bosta yada ses sinyali verildiginde gurultu yapmamali.

Regulator dedikleriniz ses frekans anfi entegresi. TDA2030

Degistirdiginiz halde gurultu cikartmasi normal degil. Bosta yada ses sinyali verildiginde gurultu yapmamali.
Ön kontrol yerleri sorunu olmasa onada sira gelirde on tuslar skntı
Ön kontrol yerleri sorunu olmasa onada sira gelirde on tuslar skntı
Bide sunu soyleyeym sub calismaz halde 1 2 ay kullandim sonradan on kontrol tuslari calismamaya basladi

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri