Snopy 5+1 ses sisteminin sesini otomatik olarak ayarlama

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Ustalarim hayirli geceler. Cuma geceniz mubarek olsun. Sinifimizda bulunan 5+1 ses sisteminin kumandasi kayip. Her cihazi actigimda sesini acmak zorunda kaliyoruz. Cihazi actigimizda otomatik olarak ses duzeyi en yuksekte olarak acilmasini istiyoruz. Entegreyle isimiz var galiba. Fikirlerinizi bekliyorum. Anfinin ustunde 2 buton var. Ses kisma ve arttirma butonu. https://www.google.com.tr/search?q=snoopy+woofer&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiskMb0pdjPAhUhB8AKHdGODqMQ_AUIBygB&biw=360&bih=512&dpr=2#tbm=isch&q=snopy+5+1+ses+sistemi&imgrc=AmGg_ed1Plx6tM:

İş zor gibi, max için kaç kez tıklamak gerek? 4017 ile belirlenen sürede sinyal gönderilebilir sonra devreden çıkarılabilir mi?

Ortalama 7_8 tusla max seviyeye geliyor. Dediginiz seyi bilemem.

Ustalarim hayirli geceler. Cuma geceniz mubarek olsun. Sinifimizda bulunan 5+1 ses sisteminin kumandasi kayip. Her cihazi actigimda sesini acmak zorunda kaliyoruz. Cihazi actigimizda otomatik olarak ses duzeyi en yuksekte olarak acilmasini istiyoruz. Entegreyle isimiz var galiba. Fikirlerinizi bekliyorum. Anfinin ustunde 2 buton var. Ses kisma ve arttirma butonu. https://www.google.com.tr/search?q=snoopy+woofer&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiskMb0pdjPAhUhB8AKHdGODqMQ_AUIBygB&biw=360&bih=512&dpr=2#tbm=isch&q=snopy+5+1+ses+sistemi&imgrc=AmGg_ed1Plx6tM:

volume + tuşuna basılı tutup, cihazı açılabiliyorsanız butonu kısa devre edip kullanmayı deneyin.yada merdiven otomatiğine benzer bir gecikme devresinin kuru kontakları ile volüme + butonunu 10sn kısa devre edebilirsiniz.

Hakan ustam konuyu açmadan butonu kısa devre ettim. Bir işe yaramadı. Entegrelerle ilgili bir şeyler yapmamız lazım bence.

Üzerindeki anfi entegresi nedir hocam. Kazanç devresine eklenti yaparak sesi arttırabiliriz.

amfinin içinde muhtemelen DS1669 tarzı butonlu bir dijital potansiyometre var. bu dijital potansiyometreyi devre dışı bırakıp yerine normal bir pot takarak amfinin ses düzeyini analog olarak kontrol edebilirsiniz.

Arkadasın amfisi. Bugün alıp sökeyim foto gönderirim inşaalah.

Hem sayın tekosis in bahsettiği gibi sesin seviyesini kontrol eden dijital potansiyometre entegresi olacak hemde sesi yukselten anfi entegresi. İkisininde bilgisinin olması faydalı olur hocam.

Saygılar.

CD4053BE entegreden 2 tane , PT2258 entegreden 1 tane, 0747A DTS07BM3 entegresi var. Bir de 3 tane entegre var ne oldugunu okuyamıyorum üstlerine sogutucu yerleştirilmiş.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri