4 Kanallı Uzaktan kumanda devresi

6v takılıydı 9v luk taktım çalıştı ama 12v veya kaldırırsa 18v takmayı düşünüyorum ama devrenin yanmasından korkuyorum onun için birşey yapamıyorum

profesyonel bir araçmı yani hpi,nikko?
eğer profesyonel bir araçsa içindeki regülatörde soğutuculudur ve 7805 olduğunu farz edersek 15v uygun olacaktır.

bu arada rx2b yazan parça üzerinde bir banttamı yazıyor. ve iki bacağımı var ve sökülüyormu. eğer öyleyse bu entegre değil kanal kristalide :)

profesyonel araç değil sanırım bu yüzden 15v uygun olmayacaktır. bu durumda ne yapmam gerekir ? ve ayrıca devrede bazı değişiklikler yaparak 15v 'a uygun hale getirebilir miyim ?

rx 2b 14 bacaklı alıcı. tx 2b ise kumandada(verici) oda 14 bacaklı.

rx 2b 14 bacaklı alıcı. tx 2b ise kumandada(verici) oda 14 bacaklı.

15v verebilirsin 14 bacaklı malzeme ne olursa olsun 5v ile çalışır yada daha altı bir voltaj. bu voltajı elde etmek sadece regülatör entegresi ile oluyor. devreye bakarsan siyah transistör gibi bir malzeme olması gerekiyor. 7805 yada 78L05
yani rahatça 15v verebilirsin. ama motorun dayanırmı onu bilemem, devreye birşey olmaz rahat ol

Bu devre tek parça mı, yoksa motor sürücü ve alıcı devreleri ayrı ayrımı..

Genellikle alıcı ile motor sürücü (ESC) ve regülator (BEC) iki ayrı parça şeklindedir. Bu şekilde ise üzerinde zaten regülatör vardır. Voltajları ölçerek anlaşılabilir. Olmasa da araya girilebilir. Tek devre ise bir şey söylemek zor. En azından bir resim olsaydı bir şeyler söylemek daha kolay olurdu.. 14 bacaklı entegre büyük MAIN_LOOP'un dediği gibi ihtimalle bir mcu dur ve regülatör vardır. Ama ihtimal sadece..

@MAIN_LOOP, Hocam, PM atamıyorum. Modellerle ilgili bir konuda yardıma ihtiyacım var. Herhangi bir iletişim kanalı var mıdır ulaşabileceğim..

ben 7805 göremedim. varmı yokmu bide siz bakın ve daha iyi olması için napabilirm?

Bu devre tek parça mı, yoksa motor sürücü ve alıcı devreleri ayrı ayrımı..

Genellikle alıcı ile motor sürücü (ESC) ve regülator (BEC) iki ayrı parça şeklindedir. Bu şekilde ise üzerinde zaten regülatör vardır. Voltajları ölçerek anlaşılabilir. Olmasa da araya girilebilir. Tek devre ise bir şey söylemek zor. En azından bir resim olsaydı bir şeyler söylemek daha kolay olurdu.. 14 bacaklı entegre büyük MAIN_LOOP'un dediği gibi ihtimalle bir mcu dur ve regülatör vardır. Ama ihtimal sadece..

@MAIN_LOOP, Hocam, PM atamıyorum. Modellerle ilgili bir konuda yardıma ihtiyacım var. Herhangi bir iletişim kanalı var mıdır ulaşabileceğim..

devrenin fotosunu aşağıya yükledim. yardımcı olursan sevinirm

Bildiğim bir devre değil..
Sanırım motorda büyük birşey olmasa gerek.
Üst taraftaki üç kablo motoramı gidiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri