Akülü araba kumanda uzaktan almıyor

Frkan26

Üye
Selamün aleyküm abiler. 12v akülü araba var çocuklar için olandan. Daha önce çalısıyordu fakat bugün uzaktan kumanda çalısmıyor 1 adım mesafeden almıyor. Sadece aracın anten kablosuna kumandanın antenini değdirince çalışıyor. Sorun nedir alıcı da mı bir sorun var verici kumanda da mı? Yardımcı olur musunuz lütfen 🙏

Son düzenleme:
büyük ihtimal kumandanın anteni içeriden hasar almış olabilir. açıp foto yükleyiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_20221223_005353.jpg
    IMG_20221223_005353.jpg
    299.5 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20221223_005630.jpg
    IMG_20221223_005630.jpg
    244.1 KB · Görüntüleme: 27
Buyur usta işten geldim şimdi çekebildim resim.
güzel insan, ben tamirciyim ama mekanik olanından. gözle görülür bir şey görülmüyor ama ilk önce lehimleri tazelemek lazım test için, hala çalışmıyorsa ölçüm yapmak lazım dirençler diyotlar ne kadar bileşen varsa. şimdi ben buradan bakarak şu arızalı değiştir dersem yalancı olurum. yukarıdaki seçeneklerden sonra fikir yürütebiliriz.

güzel insan, ben tamirciyim ama mekanik olanından. gözle görülür bir şey görülmüyor ama ilk önce lehimleri tazelemek lazım test için, hala çalışmıyorsa ölçüm yapmak lazım dirençler diyotlar ne kadar bileşen varsa. şimdi ben buradan bakarak şu arızalı değiştir dersem yalancı olurum. yukarıdaki seçeneklerden sonra fikir yürütebiliriz.
Tamam usta sırasıyla deniyorum şimdi

Pilini yenileyip denediniz mi? Bazen çok basit durumları atlayabiliyoruz :)

Sorun buymuş abiler. Alıcı da yada vericide sıkıntı yokmuş. Class usb-123 müzik çalar taktım ses az geldiği için görseldeki pam 8610 amfi modülünü bağladım. Ses çözüldü fakat uzaktan kumanda çalışmadı. Tek tek denerken amfi modülündeki elektiriği kestim sorun çözüldü. Fakat bunu nasıl bağlayabilirim ses yükseltmek için. Düz bir şekilde bağladığımda hiç ses gelmiyor.

Ekli dosyalar

• 03-28-36-images.jpg
    03-28-36-images.jpg
    28.7 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular