RF alıcı verici devresi

TKAY

Üye
Arkadaşlar elimde rf uzaktan kumandalı 27mhz bir araba var. bu araba 9.6v grup pil ile çalışıyordu. bu pil yerine 3 adet 3.7v olan lion pil taktım. ancak yeni pilleri seri bağladığımda toplam 11v gerilim vardı. bu pilleri taktığımda aracın uzaktan kontrol edilme mesafesi 60 metreden 20 santime düştü neredeyse kumandanın antenini arabanın antenine değdirince çalışıyor. bu şekilde çalışırken de stabil değil bazen komple haberleşme kesiliyor.

Voltaj fazlalığından dolayı sorun olabileceğini düşündüm ve devredeki 6 adet transistörü ve kondansatörleri değiştirdim. ama sonuç değişmedi.

bende yeni bir alıcı verici yapıp arabaya entegre edeyim diyorum. araba hız ayarı olan bir sistemle çalışıyordu. yeni devrenin de hız ayar mantığına uygun olmasını istiyorum . bu tarzda bir devre önerebilir misiniz?

Bence yanlis ilerliyorsunuz, 11v 9v veya 9 kusure dusurun tabi devrede yanan eleman olmadiysa eskisi gibi kullanmaya devam edin. Buck konverter kartlar isinizi gorur.

Bence yanlis ilerliyorsunuz, 11v 9v veya 9 kusure dusurun tabi devrede yanan eleman olmadiysa eskisi gibi kullanmaya devam edin. Buck konverter kartlar isinizi gorur.

Tekrar 9.6 volt ile denedim sonuç değişmedi. sanırım kartta bulamadığım sorun oluştu.

Gecmis olsun, devre kartini onlu arkali iyi net resmederseniz bunu sunu olc diyebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri