4 Eksen CNC USB Kontrol AKZ250 ve Slave eksen sorunu

Sigma profil diye aramaya başlayabilirsin.

üstat merhabalar.kontrol kartının bir eksenine iki sürücü bağladım çalışıyor.yalnız arkadaşlarında dediği gibi motor kablo uzunlukları aynı olmalı.birde çalıştırırken x yada a motorunu diğerine göre ters döndürmelisin.motorların motor tuning ayarları aynı olmalı

bana bu bağlantı mantıklı geldi slave yaparsan motorlarda kaplin kaçırması veya bağlantılarda motor çalışırken durmalarda makinayı kasabilir gibi

Isde tam aradığım şey bu aynı eksene iki motor bağlamak ve motorlardan birinin yönünü ters çevirmek nasıl yapılır

insallah bende de sıkıntı olmaz cunki benim yaptıgım degil belediyenin engelliler atölyesi biz yardımcı olmak adına dandik bi cnc kakalamıslar onlarda eksenlere kremiyer baglamıslar ccift motor daha once hiç yapmamıstım

bir sorum olacaktı yardım sever arkadaslara cnc harici start butonu ile calısmakta buraya kadar sıkıntı yok fakat start verdiğimizde satırları okumaya cok gec baslıyor neden olabilir acaba

insallah bende de sıkıntı olmaz cunki benim yaptıgım degil belediyenin engelliler atölyesi biz yardımcı olmak adına dandik bi cnc kakalamıslar onlarda eksenlere kremiyer baglamıslar ccift motor daha once hiç yapmamıstım

bir sorum olacaktı yardım sever arkadaslara cnc harici start butonu ile calısmakta buraya kadar sıkıntı yok fakat start verdiğimizde satırları okumaya cok gec baslıyor neden olabilir acaba
Çok geç başlıyor derken o beklediği zaman ne yapıyor makina ?

Selamlar, harici start tan kastınız spindle mı harici olarak çalıştırılıyor? Makine ve kontrol panosu fotoğraflarını paylaşır mısınız?

af8aa584-1f7c-4328-92ad-78aa9ac564d0.jpg

hari derken pc üzerinden degilde dısarıdan start stop butonları baglı startı veriyoruz 1 saniyeden fazla bekliyo sonra harekete geciyor cnc bu neden sanki
cycle start a bir zaman atanmıs gibi

hiç kimse boyle bir sorun ile karsılasmadımı simdiye kadar bende cozum bulamadım öyle calısacak sanırım

Başka bilgisayarda dener misin? Önce pc tarafında başka.. LPT portu sıkıntlı olabilir. LTP kablosu sıkıntı olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,022
Son üye
Azatt

Yeni konular

Geri