4 eksen cnc router fiyatlandırması

xlman

Üye
merhaba iyi günler 25mmx50mm 6061 aliminyum veya çelik çubuk işlemek için ve 50mmx45mmx25mm 3mm kalınlığında metal profil işlemek için 4 eksenli router önerdi 2 firma ve probotsan 30.000tl+kdv çelik işlemek için standart min fiyat verdi
anna makina 15.000tl 12 ay kredi kartı taksit seçeneği verdi

http://www.probotsan.com.tr/?newUrun=1&Id=1045155&CatId=bs571852&Fstate=&/4-EKSEN-MİNİ-CNC

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...machine-prof-urun-anna-makina-338271634/detay

ama fiyat olarak 2 side bana fazla geldi çünkü 2.2kw motor ve 4,5 NM STEPPER MOTOR kullanıyor ve extra 4 eksen fiyatı belli sizce ne yapmalıyım ürünlerin fiyatları uygunmu yoksa kar oranları yüksekmi şimdiden tşk ederim

bu arada program ve eğitim gibi herşeyde yardımcı oluruz dediler projelerimde ve çizimlerde hatta istediğin numuneyi yapmanın garantisini verdiler tşk ederim cevaplarınız için

İlandaki router için;
"520 x400 TABLA Ölçülü" (mm) denmiş. Net çalışma alanı bu ölçülerden daha küçük olacaktır. Parça boyutlarınız 25x50 cm (250x500 mm) ise işleme alanı yeterli olmayabilir!

2. makinanın işleme alanı ise daha da küçük. mm (cm ?) birimleriniz doğru mu?

Çelik işlemek için 2. makinanın spinle'ı zayıf kalacaktır. Çalışmanız hassas ise mil yerine araba + kızak kullanılan makina tercih etmenizde fayda var.

Çelik boyutlarınız nasıl bilmiyorum ama her iki 4. eksenden de torna gücü beklememeniz de fayda var. Çelik işleme için genelde sıvı soğutma öneriliyor.

Son düzenleme:
cevap için teşekkür ederim 2.5cm*5cm fazla bilgim olmadığı için yani en büyük parçam bir sigara kutusunu yuvarlak olarakta 2.5cm çap 5 cm uzunluğu geçmez evet sıvı soğutma şart dediler bu makinelere sıvı soğutma ve 2.2kw spinle ekleyeceklerini söylediler anna makinada serkan bey
işlemede hızın önemi yok yavaş çıkarsada olur sonuçta hobi ve üniversitedeki bazı projeler için
3d yazıcım var fakat en sağlam abs flamentle ürettiğim parçalar dayanmayabiliyor bu yüzdende metale geçmem gerekiyor

teneke cnc ye 15 bin tl verilmez. ayrıca miller de hava duran boru üzerine bir yük bindiğinde aşağıya direk eğilir. boruların alttan dayanağıda yok uçlarda salıncak gibi bağlı.

Probotsanın makine iyi fakat fiyat yüksek. Halitle koca makina firması dükkan dönecek, eleman çalışacak vs.... Ama probotsanın gibi sağlam bir makinayı görselleri bile referans alarak max 15.000 'e yapabilirsin. Ama 6 Ay zaman kaybedeceksin. Bunu da göz önüne al.

Çelik işleyecekseniz 4.5nm tork bana göre yetmez.Ayrıca step motor un hızı arttıkça torku düşer yani 4,5nm tork duruş durumundaki tork tur.Çok hassas parça işleyecekseniz step motor yine uygun değildir.Çok hassas parça işleyecekseniz servo motor kullanmalısınız. Ama işlenecek parçalar çok hassas değilse step motor hassaslığı yeterliyse torku daha yüksek seçiniz çelik ve alüminyum işleyeceksiniz sonuçta

Merhaba xlman
Size özelden mesaj attım okursanız srvinirrim..
Cüneyt abi cok tesekkürler...

@cevdetfaik bey aslında 4 ayım var malzeme alarak deneyebilirim sonuçta bu kendim için projelerimde kullanıcam 10bin tl gibi bir rakam ayırmıştım makina tenekemi bilmiyorum ama anna makina ile anlaşırsam 2 hafta gibi bir sürede işe başlayabilirim eğitim ve çizilecek parçalar için verdi fiyatı
@Rodop_Boy cevabın için tşk ederim ama o makinaların teki probsanın makinası kendileri önermiyor 304 çelik için sormuştum o makinayı diğer makinanında görseli yok trabzonda görmeye gidim desem 1000km civarı değmez

@c.berkan hasssasiyet olarak 0.4mm ye kadar sorun olacağını zannetmiyorum dediğiniz servomotorlar devreye girince maliyet artıyor ama yapacak birşey yok tşk ederim sizce böyle bir makina için fiyat performans açısından ne kadar güçte servo motor ve kızak vs bir makina bakayım tşk ederim

@rocco216 sizi arıyacam bugün iyi günler

0,4mm hassaslık yeterliyse servo ya bulaşma 4,5nm metre servo motorda sizi kurtarır çünkü servo motorun özelliği en yüksek hızda bile aynı torku verir.Ama step motorda en az 8,5nm metre kullanmalısınız gerçi @rocco216 step motorlarda benden daha tecrübelidir mach3 konusunda da öyledir.Ben CNC deyince CNC kontrol ünitesi ve servo motor kullanacaksın derim başın ağrımasın hem hassaslık hem hız hemde performans olarak ama çin malı servo motorlar bir takımı bile (sürücü-kablo ve motorlar)500 dolardan başlar bir tezgah için siz 4 eksen istiyorsunuz çarpı 4 yapacaksınız artı kdv si de var.Profesyonel servo motorlar çok daha pahalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri