4 ayaklı anahtar bağlama hakkında

Satılır. Bağlantı pabucu diye sorun. Hatta resmini gösterin.
Bu arada fotoğrafta gevşemiş görünüyor aslında sımsıkı ve penseyle iyice sıktım. Yani pabuca değiyor zaten kablonun içindeki teller

Kızarma göründüğünden pabucun sökülüp değiştirilmesi en sağlıklısı. Belki pabuçta gevşeme vardır.
Izgara kablolarının yerinin değiştirilmesi bişeyi değiştirir mi?

Anahtarınız kalitesiz diye oluyor. Aynı tipde 15 amper veya üzeri anahtar bulun. Üzerinde yazan değerleri veremiyor çin malı ürünler bu sebeple 15 amper dedim yoksa 10 amper yeterli. Faston uçlar oksitlenme yapmamış olması lazım yapmışsa yenisi ile değiştirin. Eğer 15 amperlik anahtar da eriyorsa erimiş resmi çekip bize yollayın.

Kızarma göründüğünden pabucun sökülüp değiştirilmesi en sağlıklısı. Belki pabuçta gevşeme vardır.
Psbucu değiştirdim yine ısınmıyor. Açık konumda tuşun ışığı yanıyor kapalıyken sönüyor fakat ısıtmıyor.
Anahtarınız kalitesiz diye oluyor. Aynı tipde 15 amper veya üzeri anahtar bulun. Üzerinde yazan değerleri veremiyor çin malı ürünler bu sebeple 15 amper dedim yoksa 10 amper yeterli. Faston uçlar oksitlenme yapmamış olması lazım yapmışsa yenisi ile değiştirin. Eğer 15 amperlik anahtar da eriyorsa erimiş resmi çekip bize yollayın.
Erimiş olan bu. 16A 250V aynı.
Izgara kablolarının yerinin değiştirilmesi bişeyi değiştirir mi?
Buna cevap alamadım ? Bir şey değişir mi yer değişimi yapmak?

Ekli dosyalar

• IMG_20220201_174618.jpg
    IMG_20220201_174618.jpg
    164.5 KB · Görüntüleme: 21
Psbucu değiştirdim yine ısınmıyor. Açık konumda tuşun ışığı yanıyor kapalıyken sönüyor fakat ısıtmıyor.

Erimiş olan bu. 16A 250V aynı.

Buna cevap alamadım ? Bir şey değişir mi yer değişimi yapmak?
Pensampermetre ile devrenin üzerinden geçen akımı ölçün. Akım 10 amperden düşük ise anahtarınız kalitesiz eğer 10 amperden fazla ve stabilite yoksa cihazda sorun var demektir.
Yerini değişmeniz faydasız. Cihazın üzerinde faz ve nötr için olan erkek fasonların yeri belirtilmemişse iki devre de faz kabul edilir yani farklı bir sonuç vermez. Bu arada kabloları doğru bağladığınızdan emin misiniz?

Pensampermetre ile devrenin üzerinden geçen akımı ölçün. Akım 10 amperden düşük ise anahtarınız kalitesiz eğer 10 amperden fazla ve stabilite yoksa cihazda sorun var demektir.
Yerini değişmeniz faydasız. Cihazın üzerinde faz ve nötr için olan erkek fasonların yeri belirtilmemişse iki devre de faz kabul edilir yani farklı bir sonuç vermez. Bu arada kabloları doğru bağladığınızdan emin misiniz?
Evet hocam. Yani çok sordum nasıl bağlanılacağını kimse bir şey demedi.
Faz ile nötr ü 0 ın olduğu yere taktım sol faz sağ nötr.
Alttaki iki ızgara ucunuda birbirleri arasında yer değiştire değiştire taktım olmadı.

Bu arada anahtarı yeni aldığımda soba çalıştı on off konumunda da ışığı yanıyordu ısıttı sonra kapatıp açınca on tuşunda ışığının söndüğünü off konumunda ışığın yansığını gördüm fakat ısıtmıyordu

Evet hocam. Yani çok sordum nasıl bağlanılacağını kimse bir şey demedi.
Faz ile nötr ü 0 ın olduğu yere taktım sol faz sağ nötr.
Alttaki iki ızgara ucunuda birbirleri arasında yer değiştire değiştire taktım olmadı.

Bu arada anahtarı yeni aldığımda soba çalıştı on off konumunda da ışığı yanıyordu ısıttı sonra kapatıp açınca on tuşunda ışığının söndüğünü off konumunda ışığın yansığını gördüm fakat ısıtmıyordu
Bağlantınız yanlış o zaman. Aynı ürünü alıp bağlantısının nasıl yapıldğını da sorun. Anahtar açık konumda (Enerji iletmiyorken) iken ışığın sönmesi gerekli. Cihazın 10 amperden fazlasını çekmesi düşük bir ihtimal.
Yerinizde olsam anahtarı aldığım yerde bağlantısını yaptırıdım. Buradan bu kadar yardım edebiliyoruz maalesef.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,947
Son üye
aleynasari

Yeni konular

Geri