3v elektrik motoru

alishanli

Üye
Herkese merhabalar. Elimde 3v elektrik motoru var bunları ve 1 ADET arduino yu tek bir beslenmeden çalıştırmak istiyorum. Fakat elektrik motoru 3v olduğu için 5v verdiğim zaman gelen voltaj 3v ye düşüyor bu sebepten ardunio çalışmıyor. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı. Birden fazla besleme kullanmak istemiyorum.

Merhabalar.
Birden fazla besleme yapmak istemezseniz voltaj düşürücü regülatör kullanmak mantıklı olabilir.
Örneğin 12 volt besleme gerilimini lm2596 gibi bir regülatör kartı kullanarak hem motora hemde Arduino ya verebilirsiniz.

Elektrik motorunun çektiği akımı guc kaynağınız karsilayamadigi için geriliminiz düşüyor. Yada çok ince kablo ile bağlantı yapıyorsunuz bundan dolayı gerilim düşüyor.

Bence guc kaynagini daha büyük kapasiteli bir kaynak ile değiştirmelisiniz.

Sistemi beslediğiniz adaptorun değerleri nedir?

Motor önüne seri direnc yada regulator takmaktan fayda var.

adaptör değiş MA değeri yüksek bir adaptör tak arkana yaslan

Regülatör işi aklıma geldi ama sıkıntıdan çıkar mı diye düşündüm. Kullandığım güç kaynağı 5v 1amper ( çünkü yapacağım işlem anladığım kadarıyla örneğin 9v ile ardunio beslemek sonrasında bide regülatör koyup motor çalışmak olacak) bir ara benzer bisey denemiştim hepsi birbiri ile bağlantılı olduğu için çakışma olmuştu

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri