3'lü avizede 2 kablo

Saruman

Üye
Merhaba arkadaşlar, 3'lü avize aldım.2 adet kablo çıkışı var, tavandan gelen 3 kabloyu nasıl bağlayacağım.Çünkü avizenin iki kablosunun birine faz diğerine nötr verdiğimde, komitatör anahtar ile sadece 2 lambayı yakabiliyorum.Diğer tek lamba yanmıyor. Çözüm nedir sizce.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba arkadaşlar, 3'lü avize aldım.2 adet kablo çıkışı var, tavandan gelen 3 kabloyu nasıl bağlayacağım.Çünkü avizenin iki kablosunun birine faz diğerine nötr verdiğimde, komitatör anahtar ile sadece 2 lambayı yakabiliyorum.Diğer tek lamba yanmıyor. Çözüm nedir sizce.

3 neden olabilir;
1) avizenin 3. kablosu kopmuş.
2) avizenin 3. kablosu içine kaçmış.
3) avizedeki bütün lambalar aynı anda yanıp sönüyor, 3. lambanın yanmama sebebi ; ampül bozuk veya duy bozuk veya iç bağlantı kopukluğu var.

slm

aldıgın yere iade et bence

dedigin gibi bir durum varsa imlat hatası vardır veya kablonun içten baglantısını dısarı vermemişlerdir

eger konuya vakıfsan kendin 3üncü kabloyu dısarı alabilrsin yok anlamam diyorsan aldıgın yere geri götür degistirsinler

imalat hatası olma olasaılığı var çünkü avizelerin çoğu değil hemen hepsi komitatör olarak çalıştırılmaktadır.

Merdiven altı imalatlarda duyların kablolarını avize içinde paralelliyorlar. Hiç uğraşma iade et kaliteli birşey al.

arkadaşım ben sana ne dıyım bu soruyu ordakı elektrıkcı arkadaslara sor

Forum istatistikleri

Konular
128,355
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri