30X40 Taban Saçlı Pano malzemeleri

bir arşiv odası yapacağızda, maliyet belirlemek adına soruyorum, 30x40 saç pano olacak, aydınlatma, priz ve klimayı karşılamak için bu panonun içerisinde hangi malzemeler kullanılır panodan anlayan bir arkadaş yardımcı olabilir mi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Pazarda kavun alır gibi malzeme istiyorsun bu yaptığın yanlış. Bir elektrikçi den yardım alınız yerinde keşif ve güç hesaplaması yapsın.
Neden :
1.Yanlış malzeme alımları parasal zarar sokar ihtiyaca yönelik malzeme alınmalıdır.
2.Enerji besle tesisatınızı panoya uygun mu veya panonun çıkış kabloları tesisata uygun mu
3.Yanlış malzeme seçimi sonucu yangına sebebiyet verebilir.

sorununuza gelecek olursak kavun alır gibi malzeme yazıyorum.
ÖRNEK PANO
ANA SİGORTA - KAÇAK AKIM-aydınlatma sigortası- priz sigortası-klima sigortası- nötür barası -ray klamens -ray-kablo kanalı-saç civatası.

bir arşiv odası yapacağızda, maliyet belirlemek adına soruyorum, 30x40 saç pano olacak, aydınlatma, priz ve klimayı karşılamak için bu panonun içerisinde hangi malzemeler kullanılır panodan anlayan bir arkadaş yardımcı olabilir mi
Kullanılacak cihazın cinsi, ona göre çekilecek akımı, ona uygun kablo kesiti, ona uygun minyatür devre kesici ve artık akım anahtarı, ona göre ona göre ona göre...

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri