3.Notbuk Ödüllü Proje Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mert bilgi işleme ve kontrol kalemi yöneticilerine katkılarından dolayı teşekkür eder tüm bu tip projeler yada farklı alanda olabilir birlikte uyum içierisinde ortaklaşa yapılan projelerde de yer alabilmeleri için başarılarının devamını diler katılan tüm arkadaşlara başarılar dilerim

bu iş benim işim diyorum başka bişey demiorum ben bu programın kitabını yazdım be

___

life 2834 burda amaç bir kurumu ve bir emeği eleştirmek değil eğer sen milliyetçi biriysen bu insanlara destek vermen gerekir. Senin dininden ve halkından olmayan kurum ve kişilerin ürünlerini kullanarak ekmek yiyorsun eğer Türkiye cumhuriyeti hala bişeyler yapamıyor ise mühendisleri hala yurt dışına gitmek istiyorsa dönüp kendimize bakmamız gerekir. Burdan çıkaracağın derste şudur ki senin gibi meslektaş larımız oldukça biz hiç bir halt yapamayız...

senin fikrinede saygı duyuyorum. fakat bilmeni isterimki resmen saçmaladın. bende life_2834 arkadaşın düşüncelerine KISMEN katılıyorum. bence, sadece bir proje çizim programına endeksli değilde, genel anlamda mesleki bilgi yarışması yapılmalıdır. forum yöneticilerine arz edilir :)

Sayın üyelerimiz burası tartışma alanı değil yarışma konusudur. Forumla ilgili sorunlarınızı yada düşüncelerinizi Soru - Görüş ve Şikayetler bölümüde dile getiriniz. Bu yarışmayı Mert Bilgi İşlem büyük fedakarlıklar ile düzenlemektedir ve doğal olarak lisanslı ürünleri ile çizim yapmak zorundasınız. Bu konuda polemiğe girmenin yada demogoji yapmanın kimseye bir fayda getirmeyeceği ortadadır. Eğer bizim düzenlediğimiz yarışmaları beyenmiyorsanız ve genel amaçlı bir proje yarışması düzenemek istiyorsanız elinizi cebinize atıp bize ulaşırsınız bizde forumun yapısına aykırı olup olmadığını değerlendirdikten sonra istediğiniz gibi bir yarışma düzenleriz.

Maksat proje yarışması ise hangi programla çizdiğiniz sizin için neden bu kadar önemli? Eğitim videoları dahil her türlü bilgiyi zaten soruda veriyoruz girip programı öğrenin ve projenizi çizip netbook kazanın. Hayatta hiçbirşey çalışmadan kazanılamıyor. Bilgisayar kazanmak için bu kadar da zahmete katlanmanız gerekiyor. "Bizim bilgisayar kazanmak gibi bir derdimiz yok" tarzı bir mesajla aynı konu içerisinde polemiğe devam etmeniz halinde yarışmayı sabote etmeye çalıştığınız düşünülecektir. Tekrar ediyorum forum yada düzenlediğimiz yarışmalar hakkındaki eleştirilerinizi Soru - Görüş ve Şikayetler bölümünde dile getirmeniz gerekiyor yarışma konusu üzerinde tartışma istemiyorum.

Tüm katılımcı arkadaşlara başarılar.

Yarışmada emeği geçenlere teşekkür eder ve katılımcı arkadaşlara başarılar dilerim.
Bende inşaallah vaktim elverdiği müddetçe iştirak etmek niyetindeyim ve yarışmayı düzenleyen yetkili arkadaşlara sorularımı sormak istiyorum

1-yarışma soruları xml dosyasını import edince sadece ileri geri ismi verilmiş tek sayfalık bir proje açılmakta bu açılan sayfa hangi soruyla ilgilidir?
2-pdf formatta verilen bazı soruların yapılması için bu sayfaların çizim sayfası formatında açabilmemiz gerekmezmi ?
3-son soruda istenen din normu proje sorusuna cevap olarak daha evvel çizilmiş proje yollarsak geçerli olurmu ?

SAYGILAR

Yarışmada emeği geçenlere teşekkür eder ve katılımcı arkadaşlara başarılar dilerim.
Bende inşaallah vaktim elverdiği müddetçe iştirak etmek niyetindeyim ve yarışmayı düzenleyen yetkili arkadaşlara sorularımı sormak istiyorum

1-yarışma soruları xml dosyasını import edince sadece ileri geri ismi verilmiş tek sayfalık bir proje açılmakta bu açılan sayfa hangi soruyla ilgilidir?
2-pdf formatta verilen bazı soruların yapılması için bu sayfaların çizim sayfası formatında açabilmemiz gerekmezmi ?
3-son soruda istenen din normu proje sorusuna cevap olarak daha evvel çizilmiş proje yollarsak geçerli olurmu ?

SAYGILAR

öncelikle tüm katılımcı arkadaşlara başarılar diliyorum.

Sn : sanatkar

Siteden indirmiş olduğunuz dosya içerisinde 3uncuYarismaSorulari.xml dosyası olacaktır. Bu xml dosyasını sisteme import ettiğimizde yarışma için hazırlanmış 10 adet soru karşımızı çıkacaktır.

1- İleri - geri isimli xml dosyasını cofaso içerisinde import ettiğinizdede Soru_07 için gerekli olan makroları görebilirsiniz. Bu tek sayfalık proje üzerinden paremetrik makroları oluşturarak Soru_07 istenilen otomatik projelendirmeyi yapınız.

2-3uncuYarismaSorulari.xml dosyasını Cofaso 6.1 içerisine import ettiğinizde tüm gerekli projeler sorular içerisinde karşınıza gelicektir.

3- Soru_10 da sizden istenilen proje değil sadece yer göstergeli porjeyi Cofaso 6.1 içerisinde nasıl oluşturabilirsiniz. Bunun açıklamasını yazmanız soru cevabı için yeterlidir.

Herkese başarılar.

Turgay ÇELEBİ

sn çelebi
8,ve 9. sorularda istenen işlemin yapılabilmesi için pdf olak verilen çizimin aynısının çizim sayfasında çizilmesi gerekmiyormu ?

sn çelebi
8,ve 9. sorularda istenen işlemin yapılabilmesi için pdf olak verilen çizimin aynısının çizim sayfasında çizilmesi gerekmiyormu ?

Sn sanatkar :

8 , 9 , 10 nolu sorularda sizden sadece yorum isteniyor. Sorularda istenilen işlemleri Cofaso 6.1 de nasıl yapılacağını yazmanız yeterlidir. Herhangi bir şekilde proje hazırlamanıza gerek yoktur.

Ayrıca siz zaten 3uncuYarismaProjesi.xml dosyasını Cofaso 6.1 içerisine okuduğunuzda (import ) PDF üzerinde gördüğünüz çizimleri sorular içerisinde mevcut olduğunu göreceksiniz. 8 , 9 , 10 nolu sorular içerisine istenilen işlemleri yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır.

Turgay ÇELEBİ

İlk defa duydum Cofasoyu ama çok istiyorum yarışmaya katılmak. Videolarını indiriyorum şu an. Öğrenicem önce.. Yolum uzun =) Ama çok pis hırs yaptım =)

Herkese başarılar dilerim.

unutma hırs seni birden kendini aşmaya zorlar.Sonra pişman olma buna hırs değil azim diyelim::)

turgay bey 7. soru excell dosyasında bir problem var sanki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri