3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

ben bütün çinden uzakdoğudan getirttiğim şeyleri hep posta yolu ile getirttim hiç sorun olmadı. en geç 12-13 güne geldiler.
ispanyadan siparişimde sanırım 5 güne gelmişti şaşırmıştım..

bu arada cumartesi istanbul a gidicem. cnc için 6mm saplı endmill falan kesici uç alabileceğim yer karaköy civarı mıdır ??
ayrıca er11 pens almam lazım istanbulda nerde bulurum ??
[MENTION=235244]nedium[/MENTION] arduino ile çalışıyorsan google a yazarsan piyasadaki bütün herşeyin hazır kodlarını bulabilirsin library çok bol.. çok rahat karttır kodlaması bir o kadar basit..

Uluslar arası taşımacılığın kuralları var.
Uzakdoğunun yolladığı önce avrupada bir merkeze iner hangi firma olursa olsun.
Sonra gideceği yöne göre başka bir merkeze gider.
Sonra gideceği ülkeye gider.

Abd den TR yollanan firmasına göre önce parise sonra İstanbul a.
İtalyadan Tr gönderilse önce parise sonra İST gibi...

Gümrükcüler devletlerinin politikalarına bağlı olarak işlemleri hızlı ve ya yavaş yaparlar.
Ayrıca dhl fedex gibi şirket taşıyıcı ise gümrükcülerle ortak takılırlar.

Uzun sürmesine rağmen en emin yol posta yoludur.
Çok olsun vergisi çıkar öder alırsın.

Diğer şekilde harcı borcunu ödemez.
Kabul etmeyip geri yollasan bile yol parası ardiye parası vırt zırt ederler ve canından bezdirirler.
İşiibilip dilekçe ile devlete terk etmez isen 1-2 yıl sonra yüklüce bir ardiye parası ödemenizin kaçarı yoktur..

Arasırada denk gider 2 günde elinde olur sorunsuz...

Ama posta kayıtlı ve ya kayıtsız gelir...

Doğrudur hocam ama Honk-Kong'dan gelen bi ürünün önce avrupaya inip sonra Türkiye'ye geldiğini sanmıyorum. en azından bu gibi 100 doları aşmayan paketlerde. ebay hesabımda 130 un üzerinde işlem var yurtdışından sipariş ettiğim ve takiplerimde genelde çıkış yaptığının en geç 2 3 iş günü sonrası ülkeye giriş yapıyor postalarım.

en son siparişimde de 26 mart iş saatleri sonrası honk-kongdan çıkış yapmış 28 mart saat 15 de Türkiye'ye girmiş detaylı alıp verme merkezleri gözüküyordu bu sayfada ama ürün teslim edildiği için silmişler. arada avrupa görünmüyor hiçbi zaman. Amerikadan yaptığım siparişlerde ise evet önce parise iniyor kargo takipte görebiliyorum. aşağıda teslim tarihi 14 nisan olarak gözüküyo ama geç işlemişler heralde 29 martta dağıtıcıya teslim edilmişti siparişim.

Gözükmez.
Ara işlemler özel şirketlerde gözükür.
Son zamanlarda çinin (2-3 aydır) gönderileri yavaşlattığı biliniyor.
Elektronik compenentler dolayısıyla sürekli aynı dertleri yaşıyoruz.
Mesela singapur hep aynıdır 7-10 gün .
Ama shenzen ile hong kong bahtına.

Bu Çinyadan gelen postalar bazen 10 günde geliyor bazen 30 günde.
Hong Kong Post daha süratli geliyor. China Post biraz daha salına salına geliyor.
Bir seferinde digital kumpas almıştım. 20 güne yakın gelmedi. Mesaj attım satıcıya. Bikaç gün daha bekle eğer gene gelmezse ben yenisini yollarım dedi. Adam sözünü tuttu yenisini yolladı. Sonra yollananlar ilk gönderilenden önce geldi.

.. karaköy civarı ....
Karaköy de Perşembe pazarı- +perşembe pazarında Galata hırdavatçılar çarşısı - çıkışlarındaki ara sokaklar , girmeye korkulur eski hanlar-- Perşembe pazarının karşısı Necatibey Caddesi ...
Aracın varsa İkitelli sanayi bölgesi.
Perpa ( olmasada olur ).
ve tabii ebay-aliexpress...
Her şehirde torna freze gibi şeylerin çokca olduğu sanayi sitelerinde haftanın belirli günlerinde dolaşan minibüslü satıcılar...

Kaynaklar böyle..

Doğrudur hocam ama Honk-Kong'dan gelen bi ürünün önce avrupaya inip sonra Türkiye'ye geldiğini sanmıyorum. en azından bu gibi 100 doları aşmayan paketlerde. ebay hesabımda 130 un üzerinde işlem var yurtdışından sipariş ettiğim ve takiplerimde genelde çıkış yaptığının en geç 2 3 iş günü sonrası ülkeye giriş yapıyor postalarım.

en son siparişimde de 26 mart iş saatleri sonrası honk-kongdan çıkış yapmış 28 mart saat 15 de Türkiye'ye girmiş detaylı alıp verme merkezleri gözüküyordu bu sayfada ama ürün teslim edildiği için silmişler. arada avrupa görünmüyor hiçbi zaman. Amerikadan yaptığım siparişlerde ise evet önce parise iniyor kargo takipte görebiliyorum. aşağıda teslim tarihi 14 nisan olarak gözüküyo ama geç işlemişler heralde 29 martta dağıtıcıya teslim edilmişti siparişim.

Adamına göre muamelemi yapıyolar anlamadım ki. 7 sinde çıkan 18 inde anca girmiş memlekete...
posta.jpg

Ekli dosyalar

• posta.jpg
    posta.jpg
    18.6 KB · Görüntüleme: 9
Sabır iyidir .

Postaneye gelir postanede belirli günlerde gümrükcü gelir kontrol eder.
Şu malı gümrüklesekdemi saklasak gümrüklemesekdemi saklak , karar verir.
Sonrası yine postacıların işi.
Bazı olur o sorguda son şehre ulaştı gözükür ama hafta olur yok.
O listede gördüğünüz anda posta işleme merkezine gidip elden alabilirsiniz.
(migrostan aşağı sallandınmıydı solda..:))
Hani derler ya bu modeller böyle...

IMG_3167.jpg

böyle bir 5 voltluk röle buldum malzemelerimin arasında 650wattlık spindle ımı bununla tetikliyebilirmiyim ??

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri