3.7 voltu 1.5 e düşürme

İyi de kondansatör ekleyerek nasıl voltaj yükseltilir böyle birşey var mı? Ben bunları bilerek(mizah amaçlı) yazıyorsunuz sanıyordum cidden böyle birşeyin olabileceğine inanıyor musunuz? :)
Evet bilinçli bir şekilde yazdım.
Böyle bir şeyde var
Denemeden görmeden biri olmaz dedi diye hemen inanıyorsun onu anlamış değilim.

Kim bu nejdat usta :)
iyi birimi kötü birimi ona göre cevap yazayım :)
iki üç tane daha sahte hesap açıp kendi kendime taraftar toplayayım bari :p:p

Nejdat usta youtube kanalı olan bir elektronik sever. İyi yanları da var kötü yanları da var. İzmir'de yaşıyor kendisi. O da yorumlara cevaplar verir ve bazen de başka elektronikçilerle anlaşamaz. Oradan aklıma geldi. Takipçisiyim kendisinin arada bir şey söylerim. Özellikle lityum pillerle ilgili hiç güvenlik önlemi almaz. Ben de yapma etme derim kızar bana. İyi adam da işte bazen kabullenmiyor eleştiriyi :D

Nejdat usta youtube kanalı olan bir elektronik sever. İyi yanları da var kötü yanları da var. İzmir'de yaşıyor kendisi. O da yorumlara cevaplar verir ve bazen de başka elektronikçilerle anlaşamaz. Oradan aklıma geldi. Takipçisiyim kendisinin arada bir şey söylerim. Özellikle lityum pillerle ilgili hiç güvenlik önlemi almaz. Ben de yapma etme derim kızar bana. İyi adam da işte bazen kabullenmiyor eleştiriyi :D
Peki konuyla ilgili deneme yapacaktınız. Yaptınız mı?
2.5 volta 10volt üzeri bir kondansatör ekleyip voltajı ölçmeniz mümkün mü?
Ben bendeki bütün elektronik eşyaları çöpe attım :)
En azından arkadaş dalga geçmediğimi anlasın istiyorum

.

Konuyu meşgul etmeyelim lütfen, yeterince dalga geçtiniz :(

Lm2596'yı az önce denedim. 4 volt girişte ve hatta 3,25 volta kadar çıkışı çok da bozmuyor ve çalışıyor ama iş yüke gelince orada işler karışıyor.

4 volt giriş vererek çıkışı 1,5 volta ayarlayarak 2 amper çektim (yük test cihazı ile). Maalesef 1 dakikadan az çalışmayla 60 derecelere ulaştı ısısı. Hal böyle iken çıkış da 1,5 volttan 1,2 volta kadar düşme eğiliminde oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri