3.7 voltu 1.5 e düşürme

Sayin izmirli , @izmirli_m

Bu is oyle linki yapistir gitle olmuyor. Once okuyunuz.

1 - Yukarida en son yazdigim mesaji okuyunuz.
2 - onerdiginiz urunun minimum giris voltajina bakiniz.
Aslında tam sınırda, modül için min 4V yazmışlar, pil 4.2V tan 3.9 a kadar muhtemelen 1 saat götürür, benim için önemli olan hızlı şarj olması zaten, akıl alır gibi değil ne amaçla 10 saat şarj sistemi yapmışlar gerçekten şaşırıyorum :)

Sanırım Türkiyede yok

Nikel piller maksimum 60 - 100 ma ile sarj olur. O yuzden sarj suresi 10 saattir

Son düzenleme:
Sayin izmirli , @izmirli_m

Bu is oyle linki yapistir gitle olmuyor. Once okuyunuz.

1 - Yukarida en son yazdigim mesaji okuyunuz.
2 - onerdiginiz urunun minimum giris voltajina bakiniz.

Nikel piller maksimum 60 - 100 ma ile sarj olur. O yuzden sarj suresi 10 saattir

Bu ürünü zaten direkt olarak kullanmıyorsun.
Cihazın şarj aleti bağlayıp o şekilde kullanıyorsun.
Yani cihazdaki amper ne ise ona dokunmaz aynısını verir.
Bu cihaz sadece voltajı düşürür.
Ayrıca Şunu da belirtmeyin unutmuşum.
Şarj cihazının çıkışına bu cihazı bağlayıp o şekilde kullanmanız gerekiyor.

Bu ürünü zaten direkt olarak kullanmıyorsun.
Cihazın şarj aleti bağlayıp o şekilde kullanıyorsun.
Yani cihazdaki amper ne ise ona dokunmaz aynısını verir.
Bu cihaz sadece voltajı düşürür.
Ayrıca Şunu da belirtmeyin unutmuşum.
Şarj cihazının çıkışına bu cihazı bağlayıp o şekilde kullanmanız gerekiyor.

1 - o bir sarj aleti o kadar akim vermez.
2 - arkadaşımız lityum pille bu isi cozmeye calisiyor.

Sizi ikinci defa okumaya davet ediyorum. Konuyu iyi okuyunuz. Kendi kafaniza gore yaziyorsunuz.

Hocam min giriş voltajı 4V olarak belirtilmiş, pil 3.9V a düşesiye kadar kullanabilirim diye düşünüyorum, zaten lipolarımı 3.8 e düştüğünde şarj ediyorum, sanırım iş görür, en son ihtimal su soğutmalı direnç sistemi yapacağım :)

Hocam min giriş voltajı 4V olarak belirtilmiş, pil 3.9V a düşesiye kadar kullanabilirim diye düşünüyorum, zaten lipolarımı 3.8 e düştüğünde şarj ediyorum, sanırım iş görür, en son ihtimal su soğutmalı direnç sistemi yapacağım :)

Dostum ,

Lityum ion yada liryum polimer piller tam sarjda evet 4.2 volt maksimum gerilime ulasir.

Sorun bu piller yuke bindiginde kisa surede 4 voltun altina düşecektir.

Nasil bir pil kullanacaksınız? 18650 model pil ise size onerim imkaniniz varsa C sigasi yuksek pil kullanmaniz gerekli. Standart 18650 kullanmayiniz.

1. Bende bir tane lm2596 olacakti yanlış hatırlamıyorsam. Deneme yapayim ise yaramazsa bosa almayin . Yani bakalim 2 a verebilecek mi o voltaj araliklarinda
2. Diyotlar ile biraz voltaji düşürdükten sonra dirence binen ısıyı da belki azaltmak mümkün olabilir.
3. Baska bir yol da olabilir mi diye düşünmekteyim hala.

Bu ürün iş görür.
Sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri