250V 10A sigorta elektrikli yağlı radyatör

menesyalcn

Üye
Merhaba hocalarım,

Elimde adarad 8 dilim yağlı radyatör ısıtıcı var. Uzun zamandır çalışmıyordu şimdi içini açtım kontrol ettim. Sigortası yanmış üzerinde 250V 10A sigorta var. Sigorta direnç tipi. Markası SEFUSE SF129E. Baktım Türkiyede aynı marka satılmıyor. Herhangi bir 250V 10A direnç tipi sigorta taksam sorun olur mu?
Birde sigortada 133 derece yazıyor max kaç derece sigorta almalıyım?

Ekli dosyalar

• 1610198765923274424149699877694.jpg
    1610198765923274424149699877694.jpg
    175 KB · Görüntüleme: 31
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
133 derece ise aynısını takın ,öncelikle şunu söyleyeyim bu sigorta aşırı ısınınca yanar,yani cihazın termostatı çalışmayınca emniyet gereği bu sigorta atar cihazı ve insan hayatını korur,aksi halde yağın aşırı ısınması halinde bu cihazın alev aldığı dahi görülmüştür.Sigortayı değiştirince termostatın sağlam olup olmadığını ısı altında test edin.Aşağıda kullanılacak malzemenin muadili var,kolay gelsin.
https://www.hatfon.com/urun/termik-sigorta-133-degc

Ekleme:Bu sigorta cihazın sıcaklığını algılayacak şekilde aynı yerine sabitlenerek takılmalıdır.

Son düzenleme:
133 derece ise aynısını takın ,öncelikle şunu söyleyeyim bu sigorta aşırı ısınınca yanar,yani cihazın termostatı çalışmayınca emniyet gereği bu sigorta atar cihazı ve insan hayatını korur,aksi halde yağın aşırı ısınması halinde bu cihazın alev aldığı dahi görülmüştür.Sigortayı değiştirince termostatın sağlam olup olmadığını ısı altında test edin.Aşağıda kullanılacak malzemenin muadili var,kolay gelsin.
https://www.hatfon.com/urun/termik-sigorta-133-degc

Ekleme:Bu sigorta cihazın sıcaklığını algılayacak şekilde aynı yerine sabitlenerek takılmalıdır.
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim hocam hemen sipariş geçtim. Termostatı sigortasız düşük ısı ayarında şimdi test ettim. Sorun olmadı ısınınca atıyor. Yüksek ısıda testi ise sigortayı takınca test edeceğim.

Bu arada termostatı yerinden sökmüşseniz termal macununu mutlaka yenileyin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri