2500 amper kompak şalter

tekstil = karambol, pek problem olacağını sanmıyorum açabilirsiniz yada üstünde trip varsa uzaktan ona dokundurun tahta bi uzatmayla, kond önlerinde harmonik filtre var mı nasıl dumanlanıyor, modifiye mi gördü, yükler nasıl ges inverter falan mı var ges inverterleri sonrası bizde de kond arızaları oldu
Adp çok sıçak ve harmonikler dandik üstündeki ptcler çalışmıyor ve ısınmaya devam edip yanıp kısa devre ediyor bıcaklı sigorlatıda gec atanlardan takmışlar patlıyor bu yüzden ama herşeyi hal ettik ilave yapılıp devam edicez herşey sağolsun
hocam makine gücü kond yanmasını yada dumanlanmasını açıklamaz önlerinde harmonik filtre var ise ona göre seçilmesi gerekiyor kondansatörlerin
yeni yazdım galiba göremediniz şöyle açıklıyım harmonikler tandik ve ptcler acmadığı için ısınıp kavruluyor bu yüzden kısa devreden patlıyor sorun bu aslında

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İlave ihtiyaç başka konu,bahsettiğiniz olay
başka konu ! İlaveler yapılsa bile,o olaylar
yine tekrarlanacak.Ana sebep bulunmaz
ve doğru çözüm uygulanmazsa,daha dra-
matik durumlar kaçınılmazdır.Şu andaki
2500 amper şalterde büyümesi ! gereke-
ceğine göre,durum dahada vahimleşecek-
tir.

Evet secilmemiş o ayrı bir mesele ama yanmamsı lazım sonucta ptc ısındığı zaman kontakörü devre dışı bırakması lazım

İlave ihtiyaç başka konu,bahsettiğiniz olay
başka konu ! İlaveler yapılsa bile,o olaylar
yine tekrarlanacak.Ana sebep bulunmaz
ve doğru çözüm uygulanmazsa,daha dra-
matik durumlar kaçınılmazdır.Şu andaki
2500 amper şalterde büyümesi ! gereke-
ceğine göre,durum dahada vahimleşecek-
tir.
İlave edilmesiyle bahsettiğimiz tamamen aynı şeyler ana sebep yanlış harmonik seçilmesi ve sonuçta patlaması
Anlaşıldı herşey uydur kaydır yapılmış. Allah kolaylık versin.
Maalesef patron fabrikayı müdürüyle yapmış. Teşekürrler çok şey düzelttik buda düzelir. Ve ikna ettik

doğru seçim, doğru kurgu, doğru yapılandırmadan sonra ortamın da klimatize edilmesi gerekebilir.
Evet bununla ilgili fiyat teklifi aldık. Sonuçta herkes hata yapabilir ooo patlıyor işi bırakalım deyip gitmekle maalesef olmuyor akıllıca ve dikkatlice davranıp çogu sorunu giderdik. Düşünceleriniz için teşekkürler.

Evet herkes hata yapabilir önemli olan o hatanın size zarar vermemesi. Giden mal geri gelir ama giden can geri gelmiyor. Benim canıma kast edecek bir durumda adam cimri yapmıyor napalım demek yerine işi bırakalım gidelim demek belki daha hayırlıdır.

Patronunuzuda tanımadan günahını alıp duruyorum belkide uygun dille anlatılsa adam yaptıracak. Yaptırmıyorsa zaten yanında çalışmak hata.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri