24v dc'yi 18v dc'ye çevirme

mstf44

Üye
DC Güç kaynağından çıkan 24 Voltu 18e düşürmem için ne yapmam gerekir. Görüşlerinizi bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ne kadarlık bir akıma ihtiyacınız var öncelikle bu önemli.
Sırası ile,
Lm 2596
Xl 4015
Xl 4016
Gibi DC DC voltaj düşürücü regülatör kullanarak kolaylıkla bu işlemi yapabilirsiniz.
Forumda soru sorarken ihtiyacınız olan bütün bilgileri eksiksiz yazarsanız çözüm süreci daha kısa olur.
İşiniz gücünüz rast gelsin selamlar.

Ne kadarlık bir akıma ihtiyacınız var öncelikle bu önemli.
Sırası ile,
Lm 2596
Xl 4015
Xl 4016
Gibi DC DC voltaj düşürücü regülatör kullanarak kolaylıkla bu işlemi yapabilirsiniz.
Forumda soru sorarken ihtiyacınız olan bütün bilgileri eksiksiz yazarsanız çözüm süreci daha kısa olur.
İşiniz gücünüz rast gelsin selamlar.
şöyle birsey var hava fan motoru 1.5 amper çekiyor ona göre ayarlamam lazım

7818 entegresi gibi birsey arıyorum maliyeti düşük

Moderatör tarafında düzenlendi:
LM7818 regulatöründen en fazla 1A akım çekebilirsiniz. Soğutucuyu ve sınırda kullanmamak için ayrıca pompanın demeraj akımı da düşünülerek üç adet LM7818 paralel bağlanılarak 2,5-3 Ampere kadar akım çekilebilir.

LM7818 regulatöründen en fazla 1A akım çekebilirsiniz. Soğutucuyu ve sınırda kullanmamak için ayrıca pompanın demeraj akımı da düşünülerek üç adet LM7818 paralel bağlanılarak 2,5-3 Ampere kadar akım çekilebilir.
ürünün datasheet'inde 1.5A yazıyor

sizi anladım. Bana bi kabataslak paralel bağlanmasını çizip atarmısınız size zahmet. teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orta bacak ortak ground/toprak olmak üzere sol bacaktan 18 volt üzeri voltajı verip sağ bacaktan 18 volt 1A alıyorsunuz. Datasheette 1A yazıyor! Sonra da soğutucuya monte ettiğiniz her üç LM7818 in aynı bacaklarını birbirleri ile lehimle birleştiriyorsunuz.

Ekli dosyalar

• LM7818.jpg
    LM7818.jpg
    31.5 KB · Görüntüleme: 12
78xx ve 79xx serisi vol.regülatörlerinin 5 çeşit kılıfta olanları var.
TO-220 en yaygın olanıdır ama TO-3 de var piyasada. 1.5A rahat verir. (Soğutucu şart)
LM7805-pinout.jpeg

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri