220 volt AC şebeke gerilimini 5 Volt DC ye çevirecek devre

Umut Koca

Üye
Şebeke Gerilimi 220 voltu 5 volt dc ye Çevirmek istiyorum ama çıkış 1 2 amper değilde Yüksek amperli olması lazım P10 led panel çalıştıracağım. 30 amper ve üzeri nasıl bir devre yapabiliriz. Şöyle de olabilir tabi çıkış 10 amper falan olursa paralel bağlayarak devrenin çıkış voltajını artırabiliriz. Uygun devrelerinizi bekliyorum ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Bu konuda 5volt 30a smps konusunda üreticiler biraz yaya kalmışlar gibi.
Belki 2 adet atx pc smps in 5 volt çıkışı (nasıl paralel bağlanacaksa bilmiyorum) size bir fikir verir.

Bu konuda 5volt 30a smps konusunda üreticiler biraz yaya kalmışlar gibi.
Belki 2 adet atx pc smps in 5 volt çıkışı (nasıl paralel bağlanacaksa bilmiyorum) size bir fikir verir.
kırmızı ve siyah birleştirilecek iki psunun

...
Şöyle de olabilir tabi çıkış 10 amper falan olursa paralel bağlayarak devrenin çıkış voltajını artırabiliriz.
...
"AKIMINI" arttırırsın.

Piyasada satılan adaptörler hatta ne idüğü belirsiz Çin malı olanlar dahi yeterli oluyor bu iş için.
Meanwell kullanabilirsin kalite istiyorsan.
Yıllardır P10 tabela yapıyoruz
güç kaynağını üretecek tecrübem olmasına rağmen
daha pahalıya geleceği için hiç aklımdan bile geçirmedim.

@paskomya nın dediği gibi çıkış uçlarını paralel bağlayacaksın

Kara
"AKIMINI" arttırırsın.

Piyasada satılan adaptörler hatta ne idüğü belirsiz Çin malı olanlar dahi yeterli oluyor bu iş için.
Meanwell kullanabilirsin kalite istiyorsan.
Yıllardır P10 tabela yapıyoruz
güç kaynağını üretecek tecrübem olmasına rağmen
daha pahalıya geleceği için hiç aklımdan bile geçirmedim.

@paskomya nın dediği gibi çıkış uçlarını paralel bağlayacaksın
Pardon yanlış yazmışım akım yerine voltaj yazdımışım. Yani şimdi ne yapmalıyım hazır olarak mı almalıyım kendim yaparsam çok mu maliyetli olur

Yani şimdi ne yapmalıyım hazır olarak mı almalıyım kendim yaparsam çok mu maliyetli olur
Özel bir nedeni yoksa hazır alın tabiki.
Elbette kendin yapman daha maliyetli olacak,
temelde vakit ve nakit olarak.

Kaç panel kullanacaksın?
Standart P10 led panel mi kullanacaksın,
kendi üretimin özel bir led panelin mi var?

Hazır p10 panel aldım 6 tane onun için yapmak istedim 5V 30 amper bir trafo. Peki arkadaşlar bu hazır 12 volt trafolar devre şeması elinde olan var mı ben aldığım trafoların hiç birinde yazdığını görmedim sizlerde varsa atabilir misiniz. 12v 10 amper olur 15, 20, 30 amper olan herhangi bir trafonun devre şeması

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri