20 amperlik potansiyometre

mustafaöz

Üye
merhaba arkadaşlar. benim bir sorum olacaktı. bana bir tane potansiyometre lazım. ben bununla DC 2v ile DC 12v arası gerilim ayarı yapacağım, ve aynı anda üzerinden 20 amper akım geçecek. (akım sabit)

bu amaca uygun olarak bildiğiniz ve bana tavsiye edebileceğiniz bir potansiyometre varmı ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşım yazdığında bi çelişki var hem ayar yapmak hemde akımın sabit kalmasını istiyorsun.Tam olarak nerde kullandığını yazarsan yardımcı olayım.Bu kadar büyük akımlarda pot. olmaz ancak reosta olur.Reostanında direnci değişeceğinden akım değeride değişir.Ama sen sadece yük olsun ve akım sabit kaldın diyorsan bi regülasyon devresi ve sabit vatlı bi direnç gerekiyor.detay verisen iyi olur.

selam. ben bununla yukarıdada yazdığım gibi Dc gerilim ayarı yapmak istiyorum. akım sabit kalmalı. yani biraz daha açarsam; örneğin voltajı 3 e indirsemde 12 ye yükseltsemde devre alıcısı yaklaşık olarak 18-20 amper çekiyor. bu işi yapabileceğim akımı kısmadan voltajla oynayabileceğim bir potans. lazım. (DC 12 Voltu aküden alıyorum) ilgi alakana teşekkür ederim.

18-20 amperden bahsettiğine göre sen en iyisi reosta kullan hocam:))

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri