12 volt 60 amper aküden alacağım girişi 40-60 volt 10-15 ampere çevirmem gerekiyor

Kerpetenle laf almak demek bu olsa gerek.

Ben emekli olmadan başladım. Bugün 0-30 volt 0-5 amper ayarlı güç kaynağı aldım.
Üstad yapsaydın daha güzel olmaz mıydı. fiyatlar çok pahalı birde 5 amper düşük bir kapasite 10 amper den aşağıda kalmamak gerek.
neden bağlanmıyor ki? istersen 100 amper akü de bağlayabilirsin. o modül amcanın 40 ampere kadar çıkış gücü var. yani çalıştıracağın şey 40 amperden fazla çekerse gümler.
DC-DC konverterler genelde akım yüksek tarafı söylüyor. Yani DC-DC stepdown ise çıkış akımı. DC-DC stepup işe giriş akımını yazıyorlar. Bunun içinde kaç Volt giriş kaç volt çıkış gerektiğini bulup üzerinden hesaplanmalıdır.

Son düzenleme:
Üstad yapsaydın daha güzel olmaz mıydı. fiyatlar çok pahalı birde 5 amper düşük bir kapasite 10 amper den aşağıda kalmamak gerek.

DC-DC konverterler genelde akım yüksek tarafı söylüyor. Yani DC-DC stepdown ise çıkış akımı. DC-DC stepup işe giriş akımını yazıyorlar. Bunun içinde kaç Volt giriş kaç volt çıkış gerektiğini bulup üzerinden hesaplanmalıdır.
güzel insan, güzel tavsiyelerin için teşekkür ederim. ama sanırım biz burada akıl almak için yazmadık, kafamızın bastığını yaptık veya satın aldık. ve dört işlemi yapabiliyorum.

Son düzenleme:
güzel insan, güzel tavsiyelerin için teşekkür ederim. ama sanırım biz burada alık almak için yazmadık, kafamızın bastığını yaptık veya satın aldık. ve dört işlemi yapabiliyorum.
Haddim i aştiysam özür dilerim.bilmiyen vardır diye yazdım bu yazılan konular seneler sonra bile birileri tarafından okunuyor.insanlar bunlardan öğreniyor.

Merhaba, Uzun zamandır üyeyim ama sadece sessisze takip ediyorum. Çünkü bilgi ve deneyimim çok az . En azından forumda ki Üstadlara çıraklık yapabilecek kadar bile değilim. Emekli olduktan sonra çocukluğumdan beri aklımın bir köşesinde duran bir tasarımı hayata geçirmek istiyorum. Güçlü bir selenoid yapmam lazım. Gücü 12v 60 amper akü sağlayacak. Çıkış voltajı 40-60 civarında 10-15 amper akım olmalı. Selenoid mekanik olarak kumanda edilecek Bu konuda sorun yok ama aküden alacağım gücü nasıl çevirebileceğimi bilemiyorum. Linkteki Dc DC booster girişi max. 40 amper bunu ihtiyacıma uygun hale nasıl getirebilirim. Veya belirttiğim nitelikte bir devreyi nasıl sağlayacağım konusunda değerli yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler. https://www.candagrup.com/dc-dc-12v-90v-voltaj-yukseltici-40a-1800w-kurulu-sogutmali-fanli.
60 volt 15 amper 900 vat eder. 12 volttan çekilecek akım 900/12 = 75 amper olur. Güvenli çalışma için linkteki üründen 3 veya 4 adet paralel kullanırsanız olabilir. 24 volt akü kullanırsanız 2 adet olabilir. 4 - 5 akü kullanırsanız devre de gerekmez.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri