18kW dalgıç pompa için sabit kondansatör ne olmalı?

benim terciğim çekilen akımın aritmetiğini alıp ona göre kondansatör bağlarım
burda ikiside yazar belkide ama çok düşük yazar
eğer min bağlasan endüktif yük beklenenden fazla yazardı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aritmetik ortalaması geometrik ortalaması falan yok bu işin arkadaşım. Çekilen akımın minimum olduğu anki kondansatör değerin en uygun değerdir. S=P durumu.

min değerde örneğin 5 kvar kondansatör ve max değerde 10 kvar kondansatör gerekirken biz bu 5 kvar mı bağlıyacağız bu benim fikrim bana kalsa 7.5 kvar lık kondansatör bağlayarak sorunu çözerim

min değerde örneğin 5 kvar kondansatör ve max değerde 10 kvar kondansatör gerekirken biz bu 5 kvar mı bağlıyacağız bu benim fikrim bana kalsa 7.5 kvar lık kondansatör bağlayarak sorunu çözerim
Bahsi geçen dalgıç pompa ve sürekli çalışma akımı sabit.
Deneme yanılma yolu ile bağladığınız kondasatörlerda her ilavede pensampermetreden motorun çektiği akımı okursunuz. Çekilen akımın minimum olduğu anki kondansatör değeri en uygun değerdir bundan sonra ekleyeceğiniz kondansatörlerde sistem kapasitide geçer ve çekilen akım artmaya başlar(akım v eğrisi çizer).
En net,en kolay ve en ekonomik çözüm yolu budur.

Bahsi geçen dalgıç pompa ve sürekli çalışma akımı sabit.
Deneme yanılma yolu ile bağladığınız kondasatörlerda her ilavede pensampermetreden motorun çektiği akımı okursunuz. Çekilen akımın minimum olduğu anki kondansatör değeri en uygun değerdir bundan sonra ekleyeceğiniz kondansatörlerde sistem kapasitide geçer ve çekilen akım artmaya başlar(akım v eğrisi çizer).
En net,en kolay ve en ekonomik çözüm yolu budur.

tama sabit yükte böyle bir sorun yok ama değişken yükte benim tercihim aritmetik ortalamsına göre kondansatör seçerim yinede sizin tercihinize saygı duyarım

tama sabit yükte böyle bir sorun yok ama değişken yükte benim tercihim aritmetik ortalamsına göre kondansatör seçerim yinede sizin tercihinize saygı duyarım

Değişken yüke münferit kompanzasyon uygulamak doğru değildir. Değişkenlik hızına göre kontaktörlü konvansiyonel sistem veya tristörlü sistem seçilerek merkezi kompanzasyon yapılır.

Değişken yüke münferit kompanzasyon uygulamak doğru değildir. Değişkenlik hızına göre kontaktörlü konvansiyonel sistem veya tristörlü sistem seçilerek merkezi kompanzasyon yapılır.

bir motor için tristörlü komapanzasyona veya kontaktörlü konvansiyonel sisteme ne gerek varki tama sistem aşırı yüklü ise dediğiniz doğru haklısınız ama biz burda sadece biz motor için konuşuyoruz

bir motor için tristörlü komapanzasyona veya kontaktörlü konvansiyonel sisteme ne gerek varki tama sistem aşırı yüklü ise dediğiniz doğru haklısınız ama biz burda sadece biz motor için konuşuyoruz

Koca tesiste yük akımı değişen 1 tane yük yok herhalde değil mi?
Yük akımı sabitse münferit kompanzasyon için kondansatör değeri dediğim gibi belirlenir.
Değişkense bu yük bir işletmede 1 tane değildir o yüzden daha önce bahsettiğim gibi uygun olan merkezi kompanzasyon sistemlerinden biri tercih edilir.Mevcut merkezi sistem kompanze eder.

Koca tesiste yük akımı değişen 1 tane yük yok herhalde değil mi?
Yük akımı sabitse münferit kompanzasyon için kondansatör değeri dediğim gibi belirlenir.
Değişkense bu yük bir işletmede 1 tane değildir o yüzden daha önce bahsettiğim gibi uygun olan merkezi kompanzasyon sistemlerinden biri tercih edilir.Mevcut merkezi sistem kompanze eder.

sayınavcı kaplan forumun başını okursanız arkadaş sadece bir motor için kompanzasyon düşünüyor tamam görüşlerine katılıyorum ama burda sadece bu arkadaşın sorunu çözmeye çalışıyoruz tabi koca tesiste çesitli kompanzasyon taktikleri vardır bunu elektrikle uğraşan her teknik eleman bilir ve bilmek zorunda szin görüşlerinize katıllıyorum biz bu sayfada sadece bu konu için yorum yapıyoruz foruma ilginiz için teşekkürler

sayınavcı kaplan forumun başını okursanız arkadaş sadece bir motor için kompanzasyon düşünüyor

Evet ... Konu biraz karmaşa haline gelmiş anlaşılan arkadaşlar...

Aslında sorulan soru basit bir cevabı hakkediyor...
Anlatılan şey "Sorulan soru"dan karmaşık bir hale gelirse çözüm zor bir hale gelir... Netice de bir çözüm için fikir ve öneri sunuyoruz, değil mi? Selamlar...

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri