18650 tp4056 şarj

forumlarda şunlar garibime gidiyor. bir sorunu olan kişi neden acaba yoksa gibi bizi başka mecralara yönlendirme gibi hiç açıklayıcı olmayan şekilde soru sorup cevap bekleniyor.

kardeşler bir şey sorup çözüm arayacaksan yazı yazmaktan korkmayın.
deki ben bu pili aldım ilk önce aynı modül ile şarj yaptım motor ampül led vs çalıştırdım ama 3 yada 5. şarjdan sonra pil şarjı sorun olmaya başladı
böyle bir soru soruldugu zaman 4x4 çözüm verilir.
şimdi sen ister ölçü aletinle istersende 12 voltluk araba ampulu ile pillerin akım durumuna bak
püf nokta 2 pilde de aynısı oluyor denmesi. modüller bu durumda suçsuz. suç piller üzerine yogunlaşmış oldu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Araya seri bağlanacak ampermetre ile pilin çektiği akımı ölçün. Muhtemelen pil şarj olmuyordur ya da düşük akım çektiği için modül şarjın tamamlandığını sanıp ledi yakıyordur (bu normalde ulaşılan gerilime göre olmalı ama..).

Değerli forum arkadaşlarım @serkan_48 arkadaşımızın yorumuna katılıyorum. TP4056 modüller ile yaptığım projelerde hiç sorun yaşamadım. Modülleri hep aynı firmadan (Motorobit) satın aldım.Modül farklılıklarının incelenmesi ve bilgilendirme amaçlı resimlerini paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• P_20220831_162801_1_p.jpg
    P_20220831_162801_1_p.jpg
    80.2 KB · Görüntüleme: 7
  • P_20220831_162850_1_p.jpg
    P_20220831_162850_1_p.jpg
    389 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Piller gördüğüm kadarıyla marka ürün. Piyasada kaliteli ürünlerden.

Olcu aleti kalibrasyonu bozuk değilse piller sanki sarj olmuyor.

Bunu iki şekilde ya farklı bir yerden alınan modul ile yada farklı pille test edilebilir.

Yer Antalya ise bendeki pil yada modüller ile de test edebiliriz. Yardımcı olurum.

Power-xtra markasında bu sorunu yaşadım başk 18650 yok elimde kayseri yer
Hep aynı mağazadan aldım biri biraz daha yeşil gibi diğerlerine nazaran

Elinizde başka bir şarj aleti yada ayarli guc kaynagi varsa pilleri onunla sarj etmeyi deneyin.

Varsa çevrenizde lityum sarj aleti olan emanet alıp onunla sarj edin derim.

Sorunun nedenine ancak bu şekilde içebilirsiniz.

Power-xtra markasında bu sorunu yaşadım başk 18650 yok elimde kayseri yer
Hep aynı mağazadan aldım biri biraz daha yeşil gibi diğerlerine nazaran
0533 463 73 28 kardeşim 2 saat içinde beni watsaptan görüntülü ara senin sorununu menfi veya müspet bir şekilde çözüme ulaştıralım .

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri