18650 tp4056 şarj

20220830_145345.jpg
evet resimdede göründüğü gibi tp4056 modülü ilr power xtra 30a 2500mah 18650 pili şarj ederken 3.7 voltta mavi ışık yanıyor diğer tp4056 modüllerimdede aynı şekilde oluyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Modulun şarj deşarj koruması varsa 4.20 volt'a kadar şarj etmeli ve 4.20 volt'ta şarjı kesmeli.

Henüz dolmamış diye anlıyorum. Modul üzerindeki ışıktan ziyade okunan gerilim takip edilerek yükselip yükselmediğine bakılabilir. Ayrıca multimetre araya girilerek kaç mA akım çektiği de takip edilebilir.

Pil boş hocam 3 kere falan kullandım şarj deiarj koruması olan modül ayrıca mavi ışık yandıktan sonra devam etmiyor yeni bir tp4056 aldım yine aynı sorun power xtra 2200 mah ta da aynı sorunu yaşadım
Uçak projesi için kullandığım pil performans baya düştü boş dediysemde ama yinede 3 volta kadar indirip öyle mi şarj etsem bilemedim

Bu pillerin bildiğim kadarıyla deşarj kesme gerilimi 2.60 volt'tur. Pil şarj tutmuyor olabilir. Belli bir akımın altında şarj oluyorsa modul dolduğunu sanıyor olabilir. O yüzden akımı ölçün dedim.

Modül çakma muhtemelen. Erken kesiyor.

modülü yakından görebilir miyiz? Daha net bir resimle. Birde modül ile pil arasındaki kabloyu daha iyi bir kablo ile değiştiriniz.

20220831_112828.jpg

Bütün modüllerde oluyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri