18650 pil ile 48 v akü yapımı

onnow78

Üye
Merhabalar,

48v 1000w motora sahip scooter için 60 adet 18650 pilim ile bir pil kutusu yapmak istiyorum. 48v olması gereken bu pil grubunu nasıl gruplayarak birleştirmeliyim ve hangi kontrol kartını kullanmalıyım acaba.

pilin etiket değeri 3.7 volttur..
48 / 3,7 = 13 adet seri olması gerekir..
13s denilen şarj ve kontrol kartı gerekir, senin kendi şarj cihazın yok mu..

13 x 4 paralel 52 adet toplam pil yapar..
piller 2000mAh olsa, 4 paralel 8 Ah yapar, oda 384 watt güç yapar
scooter yarım saat falan çalışır..

uzun kullanmak için buradaki gibi daha fazla pile ihtiyacın var..

pilin etiket değeri 3.7 volttur..
48 / 3,7 = 13 adet seri olması gerekir..
13s denilen şarj ve kontrol kartı gerekir, senin kendi şarj cihazın yok mu..

13 x 4 paralel 52 adet toplam pil yapar..
piller 2000mAh olsa, 4 paralel 8 Ah yapar, oda 384 watt güç yapar
scooter yarım saat falan çalışır..

uzun kullanmak için buradaki gibi daha fazla pile ihtiyacın var..

Teşekkürler dostum,

Bende bir pil kutusu var , 13 sıra 5 erli pil sıgıyor, yani 65 adet pil, pillerim NCR 18650 3400 maH, bunları 5 adet +, 5 adet- şeklinde dizersem nekadar enerji elde ederim, buna göre hangi güçte bir kart almalıyım,

Ve bunları nasıl bağlayacam, şimdi 5+ kartamı baglayacam

"13 sıra 5 erli pil sıgıyor" diyorsun.. 13s 18650 şarj kontrol kartı yaz google sonuçlar çıkar, 5 tane 3400mAh 17 amper yapar yani 816 watt fena değil ama 3400 yüksek emin misin, pillerin resmini kod numarası görünsün atsana..

anlaşılan elindeki motoru kaykaya takıp elektrikli scooter yapmak istiyorsun

"13 sıra 5 erli pil sıgıyor" diyorsun.. 13s 18650 şarj kontrol kartı yaz google sonuçlar çıkar, 5 tane 3400mAh 17 amper yapar yani 816 watt fena değil ama 3400 yüksek emin misin, pillerin resmini kod numarası görünsün atsana..

anlaşılan elindeki motoru kaykaya takıp elektrikli scooter yapmak istiyorsun
image.jpg

Elektrikli scootera takacam dostum işallah

bayağı masraf yapmışsın, çinden mi getirttirdin pilleri , vergi falan almışlardır kaça patladı...

eskisinin yerine yapacaksan, şarj aletin falan vardır zaten

bayağı masraf yapmışsın, çinden mi getirttirdin pilleri , vergi falan almışlardır kaça patladı...

eskisinin yerine yapacaksan, şarj aletin falan vardır zaten
Valla scooterı sıfırdan yapıyorum, o yüzden hiçbirşeyim yok , pillerin tanesi 14 TL ye geldi, vergi çıkmadı, işte sizin sayenizde işallah pilleri birleştirecem , kart alacam ve şarj aleti alacam, tavsiyeleriniz ile, tabiki nekadar verim alırım pilden bilmiyorum

kusura bakmazsan, sadece piller bin tl ye patlamış, diğer şeyleri saymıyoruz, piyasadan hazır scooter alsan daha ucuza gelirmiş gibi görünüyor..

kusura bakmazsan, sadece piller bin tl ye patlamış, diğer şeyleri saymıyoruz, piyasadan hazır scooter alsan daha ucuza gelirmiş gibi görünüyor..

Scooter motoru 1000w , 65 km ile gidiyor, ufak birşey , ve hub motor yani lastik içünde kendinden motorlu, burada o tip scooter bulamadım. Pilleri nasıl baglayacam bu konuda detaylı bilgi nereden bulurum, tapınca projeyi paylaşacagım

https://forum.donanimhaber.com/li-ion-pil-ile-aku-yapimi--109487649
Burada bir konu var başka bir forumda.
https://challenge.tubitak.gov.tr/assets/2018_batarya_paketlemesi.pdf
2. olanın 15. sayfasına bakarsanız görürsünüz nasıl yapılması gerektiğini. Onun dışında kullandığınız pillerin hepsinin ortalama olarak aynı kapasitede olması önemlidir ama yeni aldım diyorsanız bir sıkıntı çıkacağını sanmam. Piller yük altındayken voltaj düşürürler. BMS devrelerini araştırın bir de. Mantıklarını iyice anlayın ve öyle yapın çünkü çok sayıda li-ion pil kullanıyorsunuz. Yanlış bir hareketinizde büyük hasara yol açabilirler.Bir de şarj aletiniz önemli, normal bir şarj aletiyle şarj etmek uzun sürer, baya uzun sürer.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri