18650 şarj ve 1w powerledi 50ma ile sürmek.

izambakci

Üye
Selamlar. 1 adet 18650 pil ile 1w power ledi 40-60ma arası besleyecek şekilde nasıl bir devre yapabilirim. Pil şarj olurken led lamba da kullanılabilir olmalı.tp4056 kullanarak bunu nasıl yapabilirim çözemedim bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkür ederim. (Power ledin aydınlatması 40-60ma ile yeterli. 0.5w da denedim.)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1W ledi 50mA le süremezsin. Matematiksel olarak bu mümkün değil 50mA ile sana kısık ışık verecektir. En az 300 mA sağlaması gerekiyor bataryanın. Şu video ya bak.

FakirMaker evet anlıyorum ama denemelerimde 50ma ile verdiği kısık ışık benim için yeterli. Ama şarj esnasında da bu 50ma çıkışı sabit tutmam gerekiyor. Yapamadım malesef.

100-150 ohm direnç ile besle ledi.

images (18).jpeg

Sabit akım kaynağı. R direnci ile akım ayarlanır. 50 ohm trimpot veya 10-15 ohm direnç kullanilabilir.
LED yerine kendi ledini takarsın.

1614679957388.png

Yani bu şekilde mi diyorsunuz ? P mosfet ve diyotla şarj esnasında kullanılabilirliği ayrıyeten sağlayabilirim sannırım. Deneyeceğim. Teşekkürler.

Sabit akım kaynağı. R direnci ile akım ayarlanır. 50 ohm trimpot veya 10-15 ohm direnç kullanilabilir.
LED yerine kendi ledini takarsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri