12V araba aküsünü şarj etmek için şarj cihazı/modülü

Biraz daha harcamak istersen, şöyle bir ayarlı akü şarj kontrol modülü ile daha kontrollü şarj yapabilirsin.
XH-M603 veya XH-M604 modelleri var.

Çok çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık. Eğer becerebilirsem yapacağım.
Bu arada şu konuya da bir göz atar yorum yaparsanız memnun olurum.

Laptop bataryasının 1P modülünü( 2 tane 18650) TP4056 ile şarjı​

https://www.kontrolkalemi.com/forum...odülünü-2-tane-18650-tp4056-ile-şarjı.142583/
Biraz daha harcamak istersen, şöyle bir ayarlı akü şarj kontrol modülü ile daha kontrollü şarj yapabilirsin.
XH-M603 veya XH-M604 modelleri var.
Bu modülü biliyorum. Daha önce incelemiştim. Ancak bu modülde çıkış voltaj ve akımını ayarlama özelliği yok. Tek avantajı şarj olduktan sonra voltajı kesiyor. Voltaj 12 lere düşünce tekrar başlıyor. Genelde solar sistem aküleri için tercih ediliyor.

Aslında günü kurtarır. Aynı modülden ben de satın almıştım, ayarlı besleme için.
Sağlıklı bir akü şarjı belli bir karakteristiğe sahiptir. Belli süreler belli bir volt ve akım gibi. O da akıllı akü şarj cihazlarıyla oluyor. Bende Ataba AT-7012 7 aşamalı şarj cihazı var. Şimdilerde fiyatı yeni akü fiyatına yakındır. Hem 12 volt hem de 24 volt algılaması var. Fakat akü kapasite seçimi ve volt-akım göstergesi yok. Aynı zamanda 13.6 volt sabit güç kaynağı olarak kullanılıyor.

Aslında günü kurtarır. Aynı modülden ben de satın almıştım, ayarlı besleme için.
Sağlıklı bir akü şarjı belli bir karakteristiğe sahiptir. Belli süreler belli bir volt ve akım gibi. O da akıllı akü şarj cihazlarıyla oluyor. Bende Ataba AT-7012 7 aşamalı şarj cihazı var. Şimdilerde fiyatı yeni akü fiyatına yakındır. Hem 12 volt hem de 24 volt algılaması var. Fakat akü kapasite seçimi ve volt-akım göstergesi yok. Aynı zamanda 13.6 volt sabit güç kaynağı olarak kullanılıyor.
Evet ataba bir zamanlar meşhurdu. Ali ekspresde foxur var. Güzel cihaz ama pahalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri