115 / 6,3 kv güç tarfosu - yerli

dikens

Üye
merhaba arkadaşlar
115 / 6,3 kv 4-ve 6,3 MVA lık güç trafolarına ihtiyacımız var ve yerli üretici arıyoruz , yüksek gerilim işi yapan arkadaşlar dan önerebilecekleri markalar varsa çok yardımcı olurlar
teşekkürler
özgür yeşilyurt-istanbul

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar sayın kardeşim .trafo imaltı yapan bircok firma mevcut tek tek marka vermek istemiyorum ama yerli üreticiler de bunu yapabilecek fazla yer yok imal etmesine ederlerde onların standartları o gerlimine uygun değildir .nedenmi bir trafo ürettiğin zaman uyman gereken uluslar arası standartlar var ve ürettiğin bir trafoyu bütün testlerden gecirmen gerekir en azından bir adet numunede olsa yapman lazım ve türkiyede bu kapasitede laboratuarlar yok malesef romanyada italyada almanyada mevcut o yüzden yerli firmalar bunu üretselerde sana garanti veremezler yurt dısına gönderip orda test ettirme imkanları var ama oda cok pahalıya mal olur balıkesirde ki trafo fabrikasını herkes bilir marka ismi söylemek istemiyorum o fabrika yerli olarak gözüküyor fakat yabancı patentli bununda nedeni söylediğim özel testtlerden kaynaklanıyor patent sahibi tüm belgeleri yurt dısından almısdır oda onun standartlarına uyduğunun garantisini veriyor lafın kısacası bende yerli firma olsun isterdim ama sen bu işi hakkıyla yapan bir firmaya basvur yerli yok malesef...

vallahi ben vereyim sana isim best ama yabancı markalarda var abb veya areva var

best istediğin güçte ve istediğin gerilim seviyesinde imalat yapar. yerli üreticiyi desteklemek gerekir

best istediğin güçte ve istediğin gerilim seviyesinde imalat yapar. Yerli üreticiyi desteklemek gerekir

merhabalar sevgili kardeşim bende marka ismi vermek istemedim ama balıkesirde sadece bir adet trafo fabrikası mevcut .ve o marka hangi patentle üretim yapmaktadır burdan bi öz eleştiri tabiki yerli malı kullanılması cok önemlidir. Ama ne kadar yerli olduğuda o kadar önemlidir .sana cevap hakkı tanıyorum patent ismini söylemen için ...

istediğiniz standartlara uygun trafoyu bestten temın edebılırsınız.

sadece lisansı için ödeme yapılıyor. yoksa hem patronlar hem ortaklar hem çalışanlar kendi halkımız.

sayın mehmet muratoglu , trafo üreticilerinin yurt dışı kısa devre test belgesi alma mecburiyeti yok şimdilik, trafo bakır - demir kaybı ve 70 kv meger testinden gecen trafolar tedaş standartlarına uygun olan trafolardır, yerli firma yok maalesef demişsiniz yazınızda araştırdınızmı ki olmadıgını biliyorsunuz ben bu işin içindeyim

sayın mehmet muratoglu , trafo üreticilerinin yurt dışı kısa devre test belgesi alma mecburiyeti yok şimdilik, trafo bakır - demir kaybı ve 70 kv meger testinden gecen trafolar tedaş standartlarına uygun olan trafolardır, yerli firma yok maalesef demişsiniz yazınızda araştırdınızmı ki olmadıgını biliyorsunuz ben bu işin içindeyim

bu işin içindesin nerdesin peki ben 4 sene transtek trafo fabrikasında test şefi olarak çalıştım suanda isim vermek istemiyorum ama baska bir trafo fabrikasında saha servis bölümündeyim daha nasıl içinde olabilrim soruyorum sana transtekten öncede elektrosanda çalıştım oda trafo tamir işi yapıyodu ama sen bu işin içindeysen yazık cünkü hiç bir sey ögrenemişssin .tedaş sartnamesini kendimi olusturdu sana söyliyim almanya,isveç ve italyanın sartnamelerinin türkçeye çevrilmesidir sayın kardeşim .ve işin içinde değilsin lafına cok kızdım hakikatten ben senin hayal edemiyceğinden cok fazla trafo görmüs ve test etmişimdir ...
üretimi cok iyi bilirim ürettiğin yeni bir marka trafo mesela 400 kva tüm tip ve cesi(baska firmada olabilir ama avrupadan türkiyede yok) testlerini yapmak zorundasın .400 kva nın tüm testlerini diyelimki yaptırdın artık o raporlarla 50,100,160,250 ve 400 kva için gecerlidir sayın kardeşim lafı daha uzatmıyorum ama özel ders istersen seve seve veririm sana ...

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,302
Son üye
mel112

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri