10 Kw altı GES tek hat

Arkadaşlar merhaba 10 kw altı bir ges projesi için tek hat seması ve vaziyet planı nasıl hazırlanır? Yardımcı olursanız sevinirim. Paylaştığım pdf te bir örneği var .fakat trafo bağlantısı olması gerekmez mi?

Ekli dosyalar

• 10kW VE ALTI ÇATI VE CEPHE UYGULAMALI GÜNEŞ ELEKTRİK ÜRETİM TESİSLERİ İÇİN TİP PROJE VE EKLERİ.pdf
    633.8 KB · Görüntüleme: 276
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Paylaştığınız Tek Hat şemasında bir problem yok. 10 kW altı GESlerde panel yerleşimi yapılır paneller ile oluşturacağınız diziler invertere girilir. İnverterden alınan çıkış sizin yapacağınız pano içerisine girer. Bu pano içerisinde Parafudr, kaçak akım, tmş, NH bıçaklı sigorta ve ham üretim sayacı yer alır. Panodan çıkış yaptıktan sonra muhtemelen eve kuruluyordur evin ana dağıtım panosunun ana koruma elemanına giriş yapılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri