1 Fazlı Elektrik sayaçları ters bağlanırsa ne olur?

ben eski mekanik sayaçtan bahsediyorum yanlış anlaşılma burdan herhalde nötr giriş çıkıştan bahsediyor arkadaş
Faz ve nötrün yerleri değişince mekanik sayaçta ters dönmez. Bu bilginizde yanlış. Mekanik sayaçta fazı giriş yerine çıkışa bağlarsanız ters döner ama elektronik sayaçta fazı giriş yerine çıkışa da bağlasanız sayaç yinede endeksi kaydeder.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Faz ve nötrün yerleri değişince mekanik sayaçta ters dönmez. Bu bilginizde yanlış. Mekanik sayaçta fazı giriş yerine çıkışa bağlarsanız ters döner ama elektronik sayaç fazı giriş yerine çıkışada bağlasanız yinede sayaç endeksi kaydeder.
benim yazdıklarımı okursanız değişik bişey yok aynı fikirdeyiz sadece nötr giriş çıkış yaptığınızda ben nötru sayaç çıkışından değilde başka bir yerden kullanırsam sayaç dönmez kaçak elektriğe girer dedim

benim yazdıklarımı okursanız değişik bişey yok aynı fikirdeyiz sadece nötr giriş çıkış yaptığınızda ben nötru sayaç çıkışından değilde başka bir yerden kullanırsam sayaç dönmez kaçak elektriğe girer dedim
döner.

''fazdan giden akım sayaç nötürüne geri dönmüyor dolayısıyla sayaç nasıl dönecek?'' sorusunu bekliyoruz.

haydi sor! sor!..

Son düzenleme:
Moderatör tarafında düzenlendi:
faz nötr klemensine bağlı nötr klemensi köpru içeri drek gidiyor nötr giriş çıkışa bağlı boşta üzerinde akım yok nasıl döncek anlatta bilelim döner demekle olmuyor arkadaşlar

sayaçlar iç yapısında hem akım hem de gerilim ölçümü yaparlar. monafaze bi sayaçtaki faz alıcılara bağlı ve alıcılar da çalışıyorsa yani akım çekiyorsa sayacın kendi nötürüne bağlantı yapılmasa dahi akım trafosu okur ve sayaç kaydeder. toprak bağlantısı için de aynı durum geçerlidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri