Şebeke bazli parazitler ve Bilgisayar türü elektronik cihazlar üzerine etkisi

Elektrik tesisatından dolayı olduğunu düşünmüyorum artık. çok garip internet bakır kablosuna dokununca bilgisayara akıcılık geliyor ama sonra da gidiyor. Sorunu bakır kabloda buluyorum ISS ile konuştum gelip kontrol edecekler bilgilendiririm yine sizi. @recepbaltas31 @afanselcuk

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bugün yaptığım testler sonucu nerdeyse mükemmele yakın sonuç aldım. Sorun parazitler artık kesin eminim. Emc filtre bu işi çözmektedir. Bu sorunu yaşayan varsa kesinlikle alması gerektiğini söyleyebilirim. Şimdi @mgazi hocamdan bunun daha güçlüsünü rica ettim. Mükemmel sonuca varmak istiyorum. Herkese çok teşekkür ederim. 4 yılın sonunda problemimi çözdüm @mgazi hocam ve sizler sayesinde nasıl teşekkür etsem bilemedim.
Forum adminlerinden ricam konu basligini değiştiremiyorum. Herkese faydalı olması açısından. Başlık "Parazitler ve Bilgisayarda yavaşlama ve tuş gecikmesi " olarak değiştirebilirler mi. Teşekkürler
@mgazi @ozgur0786
Hocam anlatmış olduğunuz sorunu tam 3 yıldır yaşıyorum ve Emi / RFİ ipuçlarından bu forumu ilk defa gördüm. 3 farklı elektrikçi çağırdım ve voltajın normal her şeyin normal olduğunu söylediler. Ama sizin yaşadığınız sorunun bire bir aynısını yaşadım ve yorumları okurken heyecandan ne yapacağımı bilemedim. Allah rızası için bir iletişim kurabilir miyiz bende filtre almak yaptırmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleme:
Bende monitörden monitöre fark ediyor BenQ monitörlerde çok daha azken diğer monitörlerde kimse sorun yaşamıyorken 144hz olanları bende sorun oluyor bir benq 144 olanda sorun yaşamadım 240 olanı alacam tekrar o sanki daha iyiydi input laga göre

Aynı sorun bende de var görüntü güzelliği fln değişmiyor da bende de input lag vari bir hissiyat oluşuyor mouse hareketleri keskinliğini kaybediyor fakat benim sorunumun özellikleri şunlar elektrik ile ilgili pek bilgim yok maalesef şimdiden kusurama bakmayın gece 2 den sonra iyileşiyor tam olarak ortadan kalkmıyor ama bariz bir fark var ve de normal saatlerde atıyorum ikindi saatlerinde saat farketmiyor evimizdeki derindondurucunun fişini çekince yine bariz bir fark oluşuyor iyileşiyor sıfırlanıyor diyemem ve başka bir yerde de denedim bilgisayarı orada düzgün çalışıyor gecikme hisi sorunu ortadan kalkıyor arkadaşımın evinde belki benim sorunumun çözümü daha kolaydır belki parazit ya da emi/rfi dediğiniz türden bir sorun değildir çözümü nedir tecrübeli forum arkadaşlarım abilerim

Düzenleme: bu arada bilgisayar ile aram iyidir her şeyim güncel en son sürüm yüklü ekipmanlarım son teknoloji ekipmansal bir sorun değildir yani bir de normalde espor ile ilgileniyordum bu sorun yüzünden bırakmak zorunda kaldım çok illet bazen lanet ediyorum nasıl bu kadar şanssızım da beni buluyor diye cevaplarınızı dört gözle bekliyorum inşallah bir çözümü bulunur

Son düzenleme:
Eski çamaşır makinelerinden çıkan EMI Filtreyi uzatma girişine bir kutu koyarak bağlasak. Uzatma çıkışında çalışan bilgisayarlarda bu tür sorunlara çözüm olabilir mi?

Panel montaj 3 pins ac soket 8A EMI filtresi 115/250VAC 8A 50/60Hz yüksek ve düşük A. Ş. EMI güç filtresi konektörü

2023-01-25 16.17.55.png
2023-01-25 16.16.22.png

filtre / parazit önleyici soruyorsun ya, iş o nane bu. bunu makinenin/cihazının güç girişine girişine bağlayabiliyorsun/takabiliyorsun.
aslında tam olarak sorunumun ne olduğunu bilmiyorum bildiğim tek şey geceleri iyileşiyor buzluğun fişini çekince de iyileşiyor parazit var mı bilmiyorum çözümü ne olabilir onu da bilmiyorum yeni konu açıcağım sanırım insanların önüne çıkmıyor konu

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri