Gear Best 4. Yıldönümünü kutluyor indirim ve çekiliş var

@arkaplan sağolun hayırlı Ramazanlar ve hayırlı iftarlar, yetkilileri görüştüm cevabı eklerim.

Tum sorulara cevap verilmese de mesaj geldi, aynen şöyle;
Bazen ne yazık ki bizim kontrolümüz dışında teslimat hatası olabiliyor.
Bu yüzden sipariş verdiğinizde sigortaya almanızı öneririz.
Parselinizi hala almıyorsanız, lütfen destek merkezimizden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, sorununuzu çözmenize yardımcı olacak ve size çözümler sunacağız.

Sometimes delivery error that is unfortunately beyond our control.
So we suggest you to buy the insurance when you place the order.
If you still not receive your parcel,please feel free to contact us at our support center, we will help you solve your issue and give you the solutions.

@by lent bilğiler için çok teşekkürler .

gearbest ile sorunum yok . ( ilerisi olabilecek durumlar için bilği almak istedim . )
çünkü : hiç alış verişim yok !!!

aliexpress alış verişi yapmıştım ( her şeyi göze alarak / gelirse gelir ) , nihayet ürün elime ulaştı . eğer ulaşmamış olsaydı tam bilği sahibi olacaktım .
kargo süresi uzatma verecektim , bu uzatma süresinde gelmemiş olsaydı
aliexpress dispute ( ihtilaf ) açacaktım bu alış verişte sonuç ne olurdu bilmiyorum ?
1 kez oldu ( ürün gelmedi ) satıcı ürün para iadesi yaptı .

aliexpress için .
olabilecek durumlar ispatı zor ( güven çerçevesinde alış veriş )
1 -gercekten kargoda ürün kaybolması
2 - kargocu tarafından çalınması olabilir
3 - veya boş paket , eksik ürün olabilir
4 - satıcı firma adını kötüye çıkmasın diye ürün bedel iadesini kabul edebilir .
5 - müşterinin niyeti alış yapan müşteriye kargo ürünü teslim edip , müşterinin gelmedi demesi .
6 - vs gibi diğer durumlar
tabiki ispatı yok . ( alıcı ve satıcı için )
tabiki hakkını veren firmalar var .
ücretsiz kargo ve takipli ürün almaya çalışmak en iyisi diyorum .
hasarlı ürün , garanti kapsamı vs gibi diğer sorunlar bitmez .
pay pal alış veriş yapmak biraz daha garantili ( https://www.paypal.com/tr/home )
yabancı ülke üzerinde yapmak zorundasınız !!!
ben kredi kartı ile alış veriş yapıyorum .

bilği :
gearbest ürün satış sitesi ( satıcılar topluluğu değildir )
aliexpress ürün satış sitesi ( tüm satıcıların topluluğudur )

Hayırlı işler ve çalışmalar .Sağlıcakla Kalın .

Şu indirimleri yakalayamamak bana denk geliyor sürekli -_-

Nerdeyse 2. ay dolacak. Paketim istanbula geldi ama gümrükte bekliyormuş. Gümrükten de hiçkimse haber vermiyor ki. Defalarca görüşme sonucu paketimin gümrükte olduğunu söylediler. Ama bunu öğrenmedenönce mgn kargoda daha sonra da ptt kargoda demişlerdi. Gümrükte kalan mal nasıl oluyor da mng kargoda oluyor, nasıl pttde oluyor?
Defalarca iletişim ticket vs sonunda bizim gümrüğe etkimiz yok diyorlar. birisi hatsapp mesaj attı 4.5 tl gümrük vergisi var. bize gönder biz ödeyelim dedi. Adam daha sonra hiçbir mesajıma cevap vermedi. kim olduğu belli değil ama gearbest çalışanı.
Aliexpressten defalarca alışveriş yaptım sorun yaşamadım. gearbestten 300 tlye 10 tane hafıza kartı almıştım, hay almaz olaydım.
Gümrük için de cimerde şikayet açtım, bekliyoruz bekliyoruz bekliyoruz..... inşallah zaman aşımınzdan gümrük malı diye başkasına satmazlar.

merhaba
1 - sipariş ürün özel kargo ile geldi ise % 99 gümrükte kalır .
2 - sipariş ürün bedeli belirlenen ürün birim bedel üzeri olduğunda gümrük vergisine tabi olu + gümrüğe girdiği için + evrak bedeli gibi bir bedel alınır .
3 - sizin sipariş ürün gümrüge girmiştir , bakmışlardır sorun yok yalnız bu işler için evrak bedeli ödemeniz gerek
4 - sistem nasıl bilmiyorum gearbestte aliexpresste de sorunlar oluyor .
5 - telefon ( ? ) fax veya ptt gümrüğe mesaj gönderin kargoya versinler fark bedeli ürünü aldığınızda ödeyin
ödemeli posta gibi .
6 - sizde sorun yok gibi ( işler yoğun herhalde firma indirimleri vs gibi ) size gümrükte kaldı resmi evrak gelmesi gerekir . gelmedi mi ? yoksa biri aldı imzalı veya bulunamadı evrak geri gitti vs gibi evrakta başvuru iletişim yönlendirilme vardır yoksa bir yollu internet araştırmaları ile bulabilirsiniz
ürün kargo takibi yok mu ? orada yazar zaten .
biraz uğraştıracak , sizde sorun yok fazla kurcalamayın
7 - kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Gümrük için de cimerde şikayet açtım, bekliyoruz ( işinizi zorlaştırıyorsunuz )
ne kadar 2018 gümrük muafiyeti bunun üzerine çıkarsanız tersi bir durum olabilir .
ödeme evrakları sunacaksınız gerçek dışı ürün bedeli yazılmış ise piyasa ürün fiyatında gümrüğe girebilir
bu durumda daha çok para ödersiniz kanısındayım . varsayım konuşuyum sistem nasıl ?
parayı 4.5 tl ödeyin bir yolu veya ödemeli kargo gibi ödeyin işlemi tamamayın

gearbestten 300 tlye 10 tane hafıza kartı almıştım, hay almaz olaydım.
olabilir diyorum . dikkat edin !!!
başıma gelen bir durum
aliexpressten hafıza kartı sipariş ettim ( uygun bir fiyat )
unutmuşum yazılım ile yüksek gb gösterildiği siparişte i etmiştim .
satıcı ile görüşmem ile ürün iptalini satıcı kendisi hemen yaptı
sonuç : aklıma gele doğru imiş.
ürünü aldğınızda kapalı paketten itibaren tüm işlemleri videoya alın .
hafıza kartı değerini göstermiş oluyor gerçek değerinin üstüne veriyi yazıyor

garantisiz bu tip ürünler almak risklidir .

https://www.google.com.tr/search?rlz=1C2NHXL_trTR808TR808&biw=1366&bih=626&tbm=vid&ei=79fvW_H9NYu4sQHv5b24Aw&q=sahte+hafıza+kartı&oq=sahte+hafıza+kartı&gs_l=psy-ab.3...783.8403.0.9271.12.12.0.0.0.0.153.1528.0j12.12.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.11.1413...33i160k1j33i21k1.0.nRybbcGkNcs

https://www.google.com.tr/search?rlz=1C2NHXL_trTR808TR808&biw=1366&bih=626&tbm=vid&ei=rNjvW42_MOyCrwTJ_KfQBQ&q=hafıza+kartı+yükseltme+programı+indir&oq=hafıza+kartı+yük&gs_l=psy-ab.1.1.0l2j0i8i30k1l4.858.6277.0.8248.16.14.0.0.0.0.194.1453.0j11.11.0....0...1c.1.64.psy-ab..5.11.1448....0.GPw0GcUAYtQ

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri