ısıtma

mcrazy83

Üye
100 litre havuzda su var açık alanda..bu suyun donmaması için rezistans yrleştireceğiz.rezistans suyla temas etmeyecek.bu özellikte kılıf içine alınmış rezistans yada başka bi yöntem bilen arkadaşlar yardım bekliyoz
havuzun duvarları beton düşünülüyo..yada farklı havuz önerisi duvarları için.sağlam olacak.

100 litre havuzda su var açık alanda..bu suyun donmaması için rezistans yrleştireceğiz.rezistans suyla temas etmeyecek.bu özellikte kılıf içine alınmış rezistans yada başka bi yöntem bilen arkadaşlar yardım bekliyoz
havuzun duvarları beton düşünülüyo..yada farklı havuz önerisi duvarları için.sağlam olacak.
Yıllar önce istanbulda bir mikser imalathanesinde çalışmıştım.Orada paslanmazdan ısıtmalı mikserlerin imalatını gördüm!Isıtma kabini mikserin dışına ayrı olarak yapılıyordu ve içine yağ koyuyorduk!Bu yağın içinede rezistansı takıyorduk.Rezistans yağı ısıtıyor ve ısınan bu yağ mikser kazanının içindeki ürünü ısıtıyordu!Sizde havuza önce paslanmazdan bir yağ kabini yaptırıp içine havuzu yapabilirsiniz?Böylelikle su rezistansa değmez ve ısıtmada daha çok verim alabilirsiniz!
Ancak paslanmazlar yüksek maliyetli yatırımdır!Argon kaynağı gerekmektedir!Şunuda yapabilirsiniz havuzun bir bölgesine paslanmazdan yapılan ufak bir bölüm yerleştirip burada ısınacak yağ ile havuzun donmasını engelleyebilirsiniz!

ne tür bi yağ bu

bildiğimiz büyük endüstriyel yağ tenekeleri var mesela onların içi paslanmaz bildiğim kadar..onu koysak havuz betonun kenarına duvar bölümüne onun içine koysak yağı faydası olurmu

Elektrik li kalorifer petekleri var satılan o peteklere koyulan yağdan olacak ama şuan aklımda yok ne tür veya marka olduğu!

tamam..çok sağolun..birde bu boru ve varil ısıtma kabloları varmış..bunlardan bilginiz varmı uygulamasını gördüğünüz yer oldumu

Şuda geldi aklıma yağı başka bir noktada ısıtıp borularla ve pompayla havuzun içinde dolaştırabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri