İmza için Birim Fiyat

mrtfb123

Üye
Merhabalar. Elektrikçiler odası bünyesinde anlaşmaı mühendis olarak başlayacam. Çizim kısmıyla ilgilenmeyeceğim. Projeyi kontrol edip imzalayacağım.
15-20 kW arası ; 60 TL imza başına
20-30 kW arası; 75 TL imza başına
30 kW üstü: 800 TL İmza başına
Bu fiyatlandırma uygun mu yardımcı olursanız sevinirim yeni mezunum.

..ben konuyu anlamadım ya..
elektrikçiler odasında mühendis olarak imza atmak ne demek oluyor..

Etik olmayan kısım nedir acaba onlar projeye çizicek ben kontrol edip yetkimi kullancam proje çizmeye vaktim yok malesef

Benim sorduğumun etik ile ilgisi yok..mühendis olarak imza atabilmenin koşulları;
ya kendi işyerin olacak yada mühendislik firmasında emo yönetmelik şartları dahilinde(bana göre saçma şartlar) maaşlı çalışacaksın..imzaladığın projeyi kim getirir önemli değil..isterse hamal getirsin!
ETO bünyesinde olmak ne demek?
bunu anlamadım..
yani Eto bünyesinde bir çalışan olarak gözüküp piyasa dan gelen projeleri mi imzalayacaksın?

Bürom mevcut SMM de mevcut. EMO Bünyesindeyim.

Oooh,böyle kaymaklı işe,üste para bile verilir.Demek böyle bir mevzuatta varmış.Allah bilir limitte yoktur.Ben olsam,büroyu oraya taşırım.Al her ETO ya bir mühendis,öbürleri hava solusun ( gerçi,çoğuda hakediyorya o ayrı konu ).

Son düzenleme:
Buradaki ilginç olan durumu anlayamadım. Proje çiziliyor kontrolünü yapıp imzalıyorum. İmzaladığım projeyi illa kendim mi çizmem gerekiyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri