İmza için Birim Fiyat

İmza yetkinizi kullanmanızı kim kısıtlıyorki ? ETO olayı,Sn.elek'in açıklaması olsa gerektir.Ver gülüm,al gülüm;)

Bu bir şef aşçının altındaki şeflere yemek yaptırıp sonrada ben yaptım bu yemeği demesinden farksız . İşin hambaliye kısmını başkasının çekip kaymak kısmını başkasının yemesi ancak Türkiye de olacak bir iş .
..ne var ki bunda..nasıl yapılacağını tarif ettikten ve kontrol ettikten sonra tabiki projeyi imza atanın dışında birisi çizebilir..
hatta projelerde yapan ve kontrol edenin isimleri ayrı ayrı yazıyor..

..ne var ki bunda..nasıl yapılacağını tarif ettikten ve kontrol ettikten sonra tabiki projeyi imza atanın dışında birisi çizebilir..
hatta projelerde yapan ve kontrol edenin isimleri ayrı ayrı yazıyor..
Siz bence sapla samanı karıştırıyorsunuz . Çizim biliyor diye bir insan projede projeyi hazırlayan diye gözükemez.

Son düzenleme:
imza yetkileri yok ben yetkimi kullancam bu kadar
...tamam kullan..yeni mezun olarak bir kanal bulmuşsun kendine..hayırlı işler..
yanlız imza atacağın projeleri iyi incele.."benden sonra yapı denetim de imza atacak nasıl olsa" deme..

Siz bence sapla samanı karıştırıyorsunuz . Çizim biliyor diye bir insan proje de projeyi hazırlayan diye gözükemez.
..çizen diye gözükür o zaman..bir mahsuru var mı?

..tamam o zaman hiç gözükmesin..sadece hazırlayan ve kontrol eden aynı mühendisin imzası olsun..
çizeninde belgesi olması gerekirse eğer.. o zaman şantiyede çalışmak için nasıl belge lazım buradada belgesi olan çizer..zaten bürolarda meslek lisesi mezunları tercih edilir..
niye takıldık ki bu konuya anlamadım..

Bende anlam veremedim yani sadece güç cinsinden fiyat uygunluğunu sordum

Merhabalar. Elektrikçiler odası bünyesinde anlaşmaı mühendis olarak başlayacam. Çizim kısmıyla ilgilenmeyeceğim. Projeyi kontrol edip imzalayacağım.
15-20 kW arası ; 60 TL imza başına
20-30 kW arası; 75 TL imza başına
30 kW üstü: 800 TL İmza başına
Bu fiyatlandırma uygun mu yardımcı olursanız sevinirim yeni mezunum.
Selam..
Başladın mı işine?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri