İhlas ani su ısıtıcı arıza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hsnuys termosifonu sürekli açık bırakmak lagzım tabikide ancak banyoya girdigin zaman içindeki su bitince tekrar ısınması gerekir bunu bilmem lagzım eger bilmiyorsan yorumda yapma. bu güne kadar da 5 kişinin banyo yaptıgını görmedim de duymadımda çünkü aynısı bizim ankarada ki evdede var
sen ihlasın duş başlığını termosifona tak bak ozaman performansını ihlasın başlığı az su veriyor zaten o şekilde hızlı isıtıyor başka espirisi yokki zaten. sen normal başlık kullanırsan 2 kişide su bite tamam ama bence de yeterlidir bu 5 kişi olayını dikkate alman gerek yok tu bu espriydi

toranaga73 arkadaşıma katılıyorum rezistanslar arızalanmış şofbende 3 kademe ve 2 rezistans olur 1 de 1. rezistans 2 de 2.rezistans 3de 1ve 2. rezistans aynı anda çalışır 2800+4200=7000w eder ben butür ısıtıcıları hiç sevmiyorum su ve elektrik yan yana hatta rezistans suyun içinde ani su ısıtıcısı yerine termosifon kullanılması daha mantıklı

ihlastan hiç çarpılıp ölen varmı duyduğunuz
yaklaşık 20 senedir piyasada
ben bir olay duydum bir berber dükkanı ani su ısıtıyı normal termosifon gibi bağlama aptallığında bulunmuş berber efendi (servis ne işe yarar ki kendin bağla) tabi haliyle aşırı ısnan su çıkış noktası 0lmayınca infilak ediyor ne ayna ne camekan her şey tertemiz.

bende iki olay duydum birisi hamile bi kadını çarpmış ve onu kurtarmak için banyoya giren kocasınıda çarpmış
ikinciside ilk okul ögrencisi bir kız çocugu şofben akımına magruz kalmış
bunların dışında hiç duymadım bende. tüplü şofbenlerden ölen daha çok mesela...

bazı şofben montaç ustaları toprak hattı yoksa şofbenin toprak hattını nötr e baglıyorlar. böyle kolaylarına geliyor. olabilecek bir kaza da, bunun kanuni cezasını biliyorlarmı acaba ?

rezistans sarılmz bir külfet sigorta attırması kötü onun için her kez gibi benimde aklıma rezistans geliyıor ama anahtar -kdeme swıchti kablo yanması olabilir diyorum ben 2 yıl ihlas serfiste bunlareı tamir ettim bu dediklerimden başka farklı bir arızada çıkarmaz

Arkadaşım git 0 (sıfır) olan cihazı alsana.

35 TL vermek yerine, 20 lira fazla veririm yenisini alırım. :rolleyes:

Bu benim şahsi görüşümdür, kimseyi bağlamaz.

bende şahsen 50 tl lik bir şofbenin altına banyo yapmam alırım garantili rezistansımı içimi rahat ettiririm:cool:

bu da seni bağlamaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
toronaga73 arkadaşımızın dediği gibi siwiç te sorunolabilir rezistans olsa hiç ısıtmaz diye düşünüyorum basınç siwiç lerinin önünde diyaframlar var siwici edvreye geçiren bunlar patlamış olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri